– Я тобі не довіряю! Любов любов’ю, а квартира – діло серйозне. Завтра оформимо шлюбний договір, – заявив чоловік після 10 років шлюбу

Не знаю, чи це я така меркантильна, чи в світі правила змінилися?

Ми з чоловіком дуже часто сваримося через гроші. Вже на початку стосунків бачення сімейного бюджету у нас було зовсім різне. Я, наприклад, хотіла б загальний бюджет, щоб звідти разом розподіляти кошти. А він хоче змішаний, тобто його 2/3 зарплати в загальну касу, мою 1/3 сюди ж, а все що залишається – кожен може витрачати так, як вважає за потрібне, або ж відкладати для того, щоб мати подушку безпеки.

Заробляє він в 2 рази більше, ніж я. У нас немає квартири у власності, ні у нього, ні у мене. Тобто у мене є, де жити, але це квартира батьків, там чоловік жити не хоче. Я пропонувала винаймати житло. Чоловік вважає, що краще купити свою квартиру, ніж платити за оренду. У нього є певна сума на іпотеку. Він запропонував оформити шлюбний договір, що якщо купує на свої гроші і сам платить іпотеку, то квартира дістається тільки йому. І стосовно мене таке ж правило, якщо я куплю. Спільними коштами купувати не хоче, каже, що не довіряє мені.

Пошепки

Ось ми підписали такий договір. Тепер постає питання про бюджет: якщо квартира тільки його і велика частина зарплати буде йти на погашення іпотеки, то що повинна робити я? В такому випадку за умовами шлюбного договору я повинна платити за їжу? Я думаю, що з мене досить готування, прибирання, побутових справ. Я воджу машину, тобто їздити за продуктами і у справах теж повинна я. Працюю багато, але намагаюся встигати і домашні справи вести. Тому справедливо, якщо я буду оплачувати свої витрати сама, тобто салони, машину, бензин, і збирати на свою квартиру.

Мені ж теж житло потрібне, якщо так подумати. А як я зберу на квартиру, якщо я буду вносити 1/3 до загального бюджету на їжу, повністю вести побут (чоловік не хоче нічого робити по дому)? Тобто у нього буде й іпотека гаситися, і побут влаштовуватися, а я без нічого залишаюся в разі розлучення. 

Що ж тепер робити?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector