– Я вважаю, що подарувати дітям одну квартиру на двох – це своїми руками поставити крапку у їх стосунках! Рано чи пізно вони посваряться через нерухомість

– У моєї подруги двоє дітей. Вони з чоловіком вирішили, що їм обов’язково потрібно подбати про майбутнє малюків. Після тривалих роздумів вони зважилися взяти іпотеку на двокімнатну квартиру, яку згодом поділять між братом і сестрою, – розповідає Галина. – Варто зауважити, що у них не настільки хороше фінансове становище. Зараз подружжя живе у будинку, який їм дістався у спадок від батьків. 

– Свого часу нам допомогли з нерухомістю, тому прийшов наш час думати про дітей, – пояснювала Ірина своїй подрузі. – У майбутньому син з донькою зможуть разом оселитися у квартирі або продати її. 

Дружина з чоловіком обрали житло в новобудові, де кімнати навіть схожі за розмірами й плануванням. Їм хотілося, щоб між дітьми не було ніякої різниці. Поки ті підростуть, квартиру можна здавати в оренду й отримувати з неї пасивний дохід. 

Проте Галина не розділяла захвату Ірини стосовно такого плану. 

– По-перше, їм доведеться у всьому собі відмовляти протягом тривалого проміжку часу, щоб виплатити іпотеку. По-друге, лише в мріях матері брат з сестрою зможуть поділитися нерухомістю, але на практиці це стане зайвою причиною для сварок, – переконана Галя. 

Річ в тому, що між дітьми велика різниця у віці. У них різні інтереси й захоплення. Якщо старший син ходить до школи й цікавиться футболом, то у молодшої доньки у голові лише ляльки. Якщо між ними навіть зараз виникають суперечки, то що буде далі? 

Пошепки

– Можливо, діти подорослішають і знайдуть спільну мову. Однак навіщо так ризикувати? Все ж між представниками різних поколінь не обходиться без суперечок, – далі веде Галина. – Тим паче син з донькою не можуть зараз ужитися в одній кімнаті, то чому квартира має щось змінити?

– Навіть якщо так, то вони завжди зможуть продати нерухомість. Натомість кожен отримає капітал на початковий внесок у власне житло.  Погодься, що це також велика допомога, – стоїть на своєму Ірина. 

Все ж, Галина не вірить в те, що родичі можуть порівну поділити майно і при цьому залишитися задоволеними. Без конфліктів такі питання ніколи не вирішуються. Це може підтвердити не один подібний випадок. 

Наприклад, син захоче розпорядитися своєю долею тоді, коли донька ще буде в школі чи сестра надумає продати долю, коли її брат одружиться. Що у таких випадках робити? 

– У такому разі залишається лише відмовитися від нашої затії. Однак тоді виходить, що допомогти дітям ми не зможемо і їм доведеться всього досягати власними силами, – бідкається Ірина.

Можна було б купити дві однокімнатні квартири, але подружжя не має можливості виплачувати обидві іпотеки, навіть якщо візьмуть їх одна за одною. 

А ви теж вважаєте, що купувати одну квартиру на двох дітей – це погана затія? Все ж, мати спільну нерухомість краще, ніж жодної…

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector