Я вийшла на пенсію і зрозуміла – нарешті щаслива. Секрет мій простий

Не знаю чому, але в нашій культурі заведено, що пенсійний вік – це вже кінець життя. Люди панічно бояться старості, демонізують її. І це жахливо, адже вона не минуча!

А подивіться на пенсіонерів з цивілізованих країн. Вони обожнюють цей період, чекають його з нетерпінням. Лишень подумайте – діти дорослі, нарешті не треба працювати, можна приділяти увагу собі й улюбленим справам. 

Ви скажете – цей варіант не для нас, адже пенсійні виплати такі мізерні, що жити спокійно неможливо. Так, це правда. Але чимало залежить від ставлення людини. Треба подбати про свою старість самотужки. От я до неї готувалась заздалегідь. З сорока років взяла собі за правило відкладати частину зарплати. Це були копійки, та з часом назбиралась солідна сума. Також я підготовлювала до свого виходу на пенсію дітей. Вони розуміли, що мають мені допомагати. І ось тепер я насолоджуюсь.

Старість – прекрасна. Це період, коли поцінуєш цінувати життя, а зайві дурниці відпадають. Тривоги через дітей, роботу, самореалізацію відпадають, нарешті можна зосередитись на головному і заспокоїтись. 

Як на мене, є три складові, необхідні для щасливої старості. І це зовсім не секрет:

1. Не треба байдикувати. Відсутність роботи – зовсім не означає ледарювання. Вважаю, що кожен пенсіонер має мати хобі – в’язання, вишивання, кулінарія, садівництво, город. Насправді байдуже що, головне, щоб приносило радість. Часом улюблену справу можна навіть перетворити на бізнес для додаткового доходу.

Пошепки

2. Не розривати зв’язок з рідними. Спілкування з дітьми та онуками надзвичайно важливе. Та не слід приносити себе в  жертву і переймати на себе батьківські обов’язки власних дітей. Ви можете допомагати, але лише тоді, коли маєте можливість і бажання.

3. Затишок у домі. Квартира чи будинок для пенсіонера основне місце перебування. Вдома має бути добре і комфортно. Щодня треба вдосконалювати оселю, ставитись з любов’ю до деталей.

4. Час для себе. Навіть якщо грошей бракує і відвідувати салони краси чи масажні кабінети немає можливості. Влаштуйте все вдома. Бодай раз на тиждень зробіть маску для обличчя та волосся. Навіть якщо на обличчі зморшки – треба мати доглянутий вигляд.

5. Прогулянки. Щодня, хай би що було треба вдягатися і йти на прогулянку. Бажано в ліс чи парк, або ж до води. Це наповнює життєвою енергією і корисно для здоров’я.

Лишень спробуйте виконувати ці правила і побачите – старість прекрасна. Не треба боятися і зневажати її.

А що ви думаєте про старість? Готові до неї?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector