– Я заробила зовсім мало, зараз криза в Європі! – Свекруха виправдовувалась, а потім я знайшла її заначку

Так склалося, що вже багато років ми живемо у свекрухи. Квартира велика, а вона давно вдова, ще й постійно їздить на заробітки. Тим паче в нас діти, а орендна плата зараз чимала.

Так от нещодавно Марина Степанівна вчергове повернулась з Італії. Ми гарно її зустріли, я приготувала усе, що вона полюбляє. Приїхала й сестра чоловіка Наталя. Посиділи дуже гарно, поспілкувалися. А тоді свекруха почала роздавати подарунки. Дітям привезла гостинці, солодощі, мені й доньці своїй якусь косметику. А тоді вона зазначила:

 – Набридло мені вже на чужині, більше не поїду. Та й заробітки вже не ті, криза в Європі, платять дуже мало. Я й за останні роки майже нічого не заробила. От вам хоч трішки на дітей. Більше дати не можу.

Вона вручила нам конверти. В кожному по три тисячі євро. Гроші чималі. Ми їх відразу дітям на освіту відклали. Наталя ж тоді саме будувалась, мабуть, на це й пішли гроші. Ми були дуже вдячні.

Оскільки ми жили разом я завжди готувала на всіх. Свекруха купувала продукти лише, коли сама цього хотіла. А ліки для неї завжди чоловік купував, самотужки до аптеки їздив. Це був наш метод віддячити.

Та одного дня я прибирала в книжковій шафі, та раптом з однієї книги випали якісь конверти. Я подивилась, один був підписаний “для Наталі” і в ньому шість тисяч євро, інший – без підпису. В ньому – вісімнадцять тисяч євро. В мене мало щелепа не відпала. Такі гроші в нашій оселі, а я й не знала. Спочатку підійшла до свекрухи:

Пошепки

 – Що це таке? Що за гроші?

 – А ти чого лізеш? Хто дозволяв?

 – Я випадково натрапила. Тут бачу чималі гроші, ще й Наталі окремий конверт. А я вас годую, переймаюсь, що вам важко.

 – А що я мала роки гарувати й вам все до копійки віддати? Щоб потім ні копійки за душею не мати. А кому я й скільки виділяю – це лише моя справа. Ви й так в моїй квартирі. Цього замало?

Засмутила мене ця розмова. Не знаю тепер, що робити. Розповісти все чоловікові чи ні?

Як гадаєте, свекруха чесно вчинила?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector