Я зовсім чужа людина, а тут таке. На столі лежали документи на житло з моїм ім’ям. Я не знала, що й думати

Бабу Ганну і діда Федора я все життя знала. Дитиною товаришувала з їхньою онукою Настею. Її батьки поїхали за кордон, а дитину залишили з рідними. 

Це були надзвичайні люди, добрі та щирі. Найбільше захоплювало їхнє ставлення один до одного. Рідко зустрічаються такі подружжя, в яких любов та повага – це головне. Колись баба Ганна розповідала, що вони дітьми познайомились. Федір її після школи додому проводжав, польові квіти дарував. Згодом і побралися. 

Потім почали на заводі працювати, жили в гуртожитку. Було важко, та добре разом. Народився старший син, а згодом донечка. Молоді отримали квартиру і все було чудово. Згодом діти виросли й поїхали. 

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше життєвих оповідок за посиланнямhttps://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Та найбільше мене дивувала байдужість дітей і онуків. Вони зовсім не цінували бабу Ганну і діда Федора. Хоча батьки все робили заради них. Врешті син з невісткою й онуком виїхав до Англії, а дочка після закінчення університету залишилась в Києві. 

Старенькі ніколи не скаржились. Досить довго вони з усім справлялись самотужки. Та торік Федір відсвяткував 90-ліття. Ніхто з рідних не приїхав. Я, як їхня сусідка, вирішила прийти з тортом привітати. Тоді й побачила, що зовсім вже їм важко. Бабуся хворіла, вже не могла прибирати й готувати. 

Після того я вирішила час від часу приносити стареньким смачненьке. Їдять вони не багато, а я однаково готую щодня для дітей. Минуло кілька місяців і дідусь сказав:

 – Бачу я, що ти робиш!

 – Що?

 – Добра до нас дуже, носиш їжу мало не щодня. Послухай, нам і справді важко. Не хочеш заробити. Треба всього раз на тиждень прибирати й ось так, як ти робиш зараз їжу приносити.

 – Я це й без грошей робитиму. Мені не важко.

 – Ні-ні! Так не піде. Лише за гроші. Дві тисячі ми цілком можемо платити.

Врешті я погодилась. Та вирішила, що на гроші стареньких просто купуватиму більше якісних дорогих продуктів. Провідувала їх щовечора після роботи. Одного разу випадково почула їхню розмову:

 – Любий, хіба ж ми з тобою поганими батьками були?

Пошепки

 – Ні, ти найкраща мама, яку я в житті бачив.

 – От і ти чудовий тато. Як же сталося, що ми такі самотні віку доживаємо. Діти вже навіть не дзвонять. Онука, яку ми виростили, не згадує.

 – То таке життя. Не засмучуйся. У них свої турботи. 

Згодом бабуся Ганна зовсім злягла. Ви б бачили як дід її доглядав, з ложечки годував. Вмовляв з ліжка встати.

 – Я допоможу тобі на балкон вийти. Кохана, треба на сонечку побути, повітрям свіжим подихати.

 – Не хочу я нічого.

 – А ти бачила, який пиріг наша Віра принесла? Зараз шматочок відріжу. Скуштуй. 

Він допомагав їй вдягатися і примовляв:

 – Яка ж ти в мене гарна. Ніколи не міг намилуватися. Навіть зараз, в цьому віці в тебе ніжні добрі очі, а волосся таке шовковисте. Найгарніша бабуська, котру я бачив.

Він ніжно гладив її волосся. А як вони дивилися один на одного. Наче їм по 20 років і вони шалено закохані.

Наступного дня я прийшла з вечерею і відразу ж здивувалась. В оселі було зовсім тихо. Тоді я побачила на столі якісь папери й записку, що це мені. Подивилась і зрозуміла – це документи на квартиру. Промайнула думка, що старенькі на балконі, але тоді побачила – вони лежать у спальні обійнявшись. Так ніжно, з усмішкою. “Може сплять?” – подумала я, так коли спробувала торкнутись – збагнула, ні. 

Я самотужки влаштувала похорон. Діти, коли дізнались, що старі залишили мені квартиру – відмовились навіть приїхати. Мені через це страшенно неприємно. Навіть думала відмовитись від спадку.

Скажіть, що мені робити?

Більше цікавих життєвих історій тут – https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector