Як часто ми повинні прати свою постільну білизну?

Неочікувана відповідь мікробіологів. 

Хто не любить поніжитися в ліжку? Але чи знаєте ви, що в ньому ви лежите не один. І мова йде, звичайно, не про ваших близьких і рідних, а про маленьких організмів, яких можна побачити тільки під мікроскопом.

На постільній білизні, якщо її часто не міняти, можна зібрати справжній ботанічний сад бактерій і грибків. Ці мікроорганізми розмножуються з величезною швидкістю і можуть стати причиною великої кількості захворювання. Особливо це небезпечно для астматиків та алергіків.

Тільки уявіть, за рік людина втрачає двадцять шість літрів поту, а це прекрасне середовище для розмноження мікроелементів. Тому американські мікробіологи радять міняти постільну білизну мінімум раз в сім-вісім днів.

Вчені-мікробіологи, дослідивши синтетичні подушки, вік яких від півтора року, встановили, що на них мешкає півтора десятка різних видів мікроорганізмів. Взагалі ж, вистачає одного тижня, щоб на вашій подушці оселився цілий всесвіт непрошених гостей.

Чхаєте і кашляєте? Це «заслуга» все тих же мікроорганізмів, які живуть на вашій постільній білизні. Як стверджують заокеанські вчені, навіть якщо у людини не було алергії, вона може в будь-який момент з’явиться через невипрані підковдри, наволочки і простирадла.

Ще однією причиною, через що постільна білизна дуже швидко стає брудною, ніяк не пов’язана з вашою поведінкою або потовиділенням. Проблема полягає в гравітації.

«Подібно до того, як Рим був похований під уламками, які падали під дією сили тяжіння, гравітація — те, що допомагає мікробам потрапити в ваше ліжко», — говорить один з американських мікробіологів Філіп Тірні.

Як часто ви перете свою постільну білизну?

I
Загрузка ...