Як часто треба митися, міняти білизну і прати рушники, без шкоди для здоров’я

Дотримуватися гігієни просто необхідно. Хіба знайдуться люди, яким приносить задоволення неприємний запах? Та й жити серед мікробів не надто приємно. 

Однак у своєму прагненні до чистоти не варто переходити деякі межі, аби не перестаратися з надмірною стерильністю. 

Ми підготували для вас поради, які допоможуть вам зрозуміти, як часто слід прати речі, приймати душ та влаштовувати прибирання. 

Як часто слід приймати душ?

Неможливо виділити одне правило для всіх. У кожної людини є своє фізіологічні особливості та потреби.

Все ж дерматологи стверджують, що ми приймаємо душ занадто часто. Є ті, хто робить це кожного дня. Однак за відсутності підвищеної фізичної активності можна митися через день.

Щодо ніг, то для них рекомендується застосовувати м’яке мило. Мокрі ступні слід ретельно витерти. 

Миття волосся

Шкіра та волосся є чутливими до надмірного миття.

Мити голову щодня не є корисним, але все залежить від того, як швидко вона жирніє. Найкращий графік – раз у три дні. 

Чищення зубів

Британська служба охорони здоров’я NHS рекомендує чистити зуби два рази в день протягом двох хвилин. При цьому слід обирати зубну пасту з фтором. Ці прості правила допоможуть вам успішно боротися з нальотом та захворюванням ясен.

Постільна білизна

Важливо слідкувати за чистотою постільної білизни, адже саме в ліжку проходить третя частина нашого життя.

Для того, щоб зменшити ймовірність розмноження в постелі пилових кліщів, варто кожного ранку з ліжка знімати ковдру, аби простирадло мало змогу провітрюватися. Додатково можна відкривати в кімнаті вікно.

Пошепки

Щодо зміни і прання простирадла, то згідно з рекомендаціями Інституту доброго ведення господарства (Good Housekeeping Institute) це слід робити раз у два тижні. Проте якщо ви страждаєте від надмірної пітливості, то робіть це кожного тижня. 

Прання рушників

Бактерій приваблюють частинки нашої шкіри, які завжди залишаються на рушниках. Їх неможливо постійно прати, але важливо принаймні добре висушувати.

Good Housekeeping Institute радить користуватися одним рушником не більше трьох разів. Прання слід проводити при високих температурах, щоб точно позбутися шкідливих мікроорганізмів. 

Губка для миття посуду

На губці збирається багато бактерій. Особливо тоді, коли ви використовуєте її не лише для миття посуду, але й для догляду за робочими поверхнями. 

Є різні поради щодо того, як часто варто міняти губки. На вебсайті MumsNet є інформація, що це слід робити кожного дня, а в кінці тижня їх усіх замочувати у дезінфікуючому засобі.  

Унітаз

Унітаз також потребує регулярного догляду. Саму чашу можна мити раз в тиждень, а сидіння не завадить протирати щодня. 

Джинси

У цьому питанні люди не можуть дійти згоди. Одні кажуть, що прати джинси слід якомога рідше (наприклад, голова компанії Levi’s Чіп Берг розповів американському телеканалу CNN, що ні разу не прав свої 10-річні джинси). Однак більшість стверджують, що кидати їх в прання слід після 4-5 використань. Для того, щоб зберегти колір джинсів їх слід прати в холодній воді. 

Миски для їжі домашніх тварин

Догляд за мисками домашніх улюбленців не відрізняється від людських правил користування тарілками. Тваринам також хочеться їсти з чистого посуду, який варто мити теплою водою із миючим засобом після кожного прийому їжі. Якщо ви лінуєтеся це робити, то не забувайте вичищати миску принаймні раз у два дні. 

Дитячі піжами

Хтось пере дитячі піжами щотижня, а хтось виключно за потреби. Згідно з інформацією в журналі Good Housekeeping, будь-які речі можна одягати неодноразово. Однак прання має бути регулярним. Якщо є плями чи неприємний запах, то сміливо відправляйте одяг у кошик з брудною білизною. 

Чи співпали ці поради із вашими звичками? Як часто ви миєтеся, прибираєте, змінюєте губки і перете одяг? Діліться своїм досвідом. 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector