Як доглядати за геранню, щоб вона пишно цвіла

Багато господинь вважають герань невибагливим вазоном, який не потребує особливого догляду. При цьому рясне та буйне цвітіння герань дарує вкрай рідко. 

Насправді герань дуже чутлива до будь-яких змін в зовнішньому середовищі. Завадити цвітінню може грунт, горщик, температура, полив й навіть обрізка. 

Найголовніше в догляді – це горщик.

Зверніть увагу на розмір горщика, куди ви хочете садити рослину. Щоб отримати великі та яскраві бутони, потрібно обирати горщики діаметром – 12-14 см, висотою – 10-15 см.

Герань починає цвісти в тому випадку, коли коріння заповнить весь горщик. Не використовуйте пластмасові місткості, краще – глиняні горщики. 

Наступне за важливістю – полив. 

Пошепки

Більше шкоди вазону завдає надмірний полив, тоді рослина починає гнити, а при недостатній вологості – герань просто не зацвіте. Влітку поливати раз в день при жаркій погоді. Взимку та восени вистачить двох разів на тиждень, а взимку й одного.

Найкраще орієнтуватися по верхньому шару грунту – поливати потрібно тоді, коли він пересихає.

З березня по серпень підгодовуйте засобами, які містять велику кількість фосфору, калію, але мінімум азоту. Також використовуйте йодовану воду: 1 крапля на 1 л чистої води. Взимку розпочинається період сну, тому в цей час герань підгодовувати не варто, дайте їй спокій до весни.

Слідкуйте за якістю грунту. Вирощувати герань потрібно в суміші піску, садово-городньої землі та з додаванням невеликої кількості торфу. Інколи грунт потрібно розпушувати, щоб забезпечити постачання повітря до коріння. 

Подбайте про приємне для рослини кліматі: герань повинна протягом року отримувати достатню кількість світла, тому взимку розмістіть її на південну сторону. Зростає при температурі мінімум 16 градусів, також не ставте вазони під прямі сонячні промені, щоб листя не отримало опіків.

У березні герань прокидається – формуйте крону. Все старе листя потрібно обрізати, на пагонах можете залишити не більше 5 бруньок. Ні в якому разі не проводити обрізання взимку. 

Ви вирощуєте герань?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector