Як легко почистити конфорки в домашніх умовах

Попри технічний прогрес, наявність на кухнях мультиварок і мікрохвильовок, основний «удар» в приготуванні їжі, як і раніше бере на себе газова плита. Якими б акуратними не були господині, це кухонне обладнання забруднюється, причому по всьому периметру. У господинь виникають питання: як якісно почистити газову конфорку, які засоби ефективні і не шкідливі для здоров’я?

Чому газова плита вимагає догляду і очищення?

На конфорки, грати, верхнє покриття плити під час кожного приготування їжі потрапляють частинки продуктів, краплі і бризки жиру. Від цього погіршується не тільки естетична привабливість газової плити. При подальшому нагріванні накопичений бруд починає виділяти неприємні запахи. Крім цього, забруднення призводять до слабкого горіння конфорок через недостатній потік газу.

Якщо в розсікачах і форсунках утворилася щільна жирна плівка, накопичилася волога, то полум’я може згаснути. Оскільки на застарілій техніці не передбачені датчики горіння, імовірний витік, що загрожує отруєнням людей, що знаходяться в приміщенні. Якщо не очистити конфорки газової плити від нагару в домашніх умовах, то ймовірний ще один наслідок – поломка обладнання. Тому видаляти краплі жиру, продуктові залишки необхідно відразу ж після закінчення приготування їжі. Очистити конфорки електроплити від іржі і нагару можна або ж відразу після використання обладнання, або виділивши для цього заходу хоча б один день на тиждень.

Способи очищення конфорок

Відмити конфорки на газовій плиті можна за допомогою промислових засобів, або використовуючи народні способи. Щоб зробити правильний вибір, потрібно знати, з якого матеріалу виготовлені комплектуючі обладнання. Пальники, як правило, зроблені з алюмінію, внаслідок чого ці елементи не схильні до утворення корозії і легко очищаються від забруднень.

Отвори зверху розсікача часто прикриваються кришками зі сталі. У деяких моделях ці деталі виготовлені з емальованого чавуну, що гарантує їх довговічність і привабливий зовнішній вигляд. Такі кришки не схильні до корозії, вони просто очищаються від забруднень і слідів їжі.

Господинь, що негативно ставляться до продукції хімічної індустрії, цікавить: чи можна почистити газові конфорки самостійно? Існують підручні засоби – безпечні для здоров’я і ефективні, за допомогою яких можна домогтися ідеальної чистоти плити.

Харчова сода

Пошепки

У звичайну харчову соду додаємо трохи води, щоб вийшла густа суміш і наносимо її на забруднені ділянки на плиті, залишаємо в такому вигляді на 5-10 хвилин, після чого за допомогою губки для миття посуду видаляємо всі забруднення. Також плиту можна додатково помити із застосуванням засобу для миття посуду.

Оцет і сода

За допомогою пульверизатора розпилюємо столовий оцет по поверхні плити і залишаємо на 5 хвилин, після чого посипаємо содою. Піде реакція і буде трохи утворюватися піна. Через 5 хвилин після даної процедуру за допомогою чистої губки для миття посуду вимиваємо залишки жиру і пригару з плити.

Лимонний сік

Якщо плями жиру тільки з’явилися на поверхні плити, швидко їх очистити можна за допомогою часточки лимона. Протираємо забруднені місця на поверхні плити часточкою лимона і на більш забруднені ділянки можна видавити трохи соку, залишаємо в такому вигляді на 5 хвилин, після чого протираємо плиту чистою губкою.

Нашатирний спирт

Нашатир добре допомагає із застарілими плямами жиру і пригару, при цьому простий у використанні. За допомогою старої зубної щітки наносимо нашатирний спирт на забруднені місця і легенько його втираємо, і залишаємо на 15-20 хвилин, після чого очищаємо розчинені залишки забруднення за допомогою вологої губки для миття посуду.

Сода з рідким милом

Змішуємо в склянці 2-3 столових ложки харчової соди з такою ж кількістю рідкого мила і води, після чого наносимо даний очищуючий розчин на жирні і пригорілі плями на плиті і залишаємо його на 15-20 хвилин, після чого змиваємо плиту водою і чистою губкою для посуду.

А як ви очищаєте свою плиту від жиру та бруду?

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector