Як навчитися вибирати волоські горіхи

Про користь цих плодів знають, напевно, всі.

Коли збирають волоський горіх?

Сезон збору волоського горіха залежить від регіону, зазвичай припадає на кінець серпня – кінець вересня. Хтось зриває горіх з дерева в зеленому вигляді, інші чекають поки горіх повністю дозріє, зелена шкірка почне сама відділятися і горіх осиплеться, і тільки тоді приступають до збирання врожаю.

У промислових садах волоський горіх, прибирають коли зелений перикарп тільки почав тріскатися. Це обумовлено тим, що потрібно швидко зібрати врожай і перейти до наступного етапу перероблення. Для прибирання використовується струшувач дерев. Він швидко струшує плоди з дерев, не шкодячи дереву, полегшує і прискорює процес збору врожаю, а також економить витрати на робочу силу. Далі горіх переміщається на очистку від зеленої шкірки і сушку.

Також стиглий волоський горіх ще в зеленій шкірці, не чекаючи поки вона почорніє і почне відділятися, збирають ті, хто піклується про якість горіха. Чим довше горіх після дозрівання знаходиться в зеленому перикарпі, тим темніший колір ядра, це впливає на смакові якості і низьку ціну на ринку. У домашніх господарствах горіхи часто струшують вручну.

Кожен сам вибирає час збирання врожаю волоського горіха, оскільки в кожному регіоні і в кожного сорту свій час дозрівання.

На що треба звернути увагу:

 • приступати до збору волоського горіха можна, коли почала тріскатися зелена шкірка;
 • збирати горіх потрібно вчасно, не даючи йому довго лежати на землі під деревом, особливо в сиру погоду.

Як вибрати волоські горіхи?

Якість волоського горіха можна оцінити не тільки в момент покупки, але і після придбання. Ядро відділяється від шкаралупи характерною перегородкою. Чим світліше відтінок цієї плівки, тим смачнішим буде горіх.

Нюанси вибору волоських горіхів:

 • Вибирати слід тільки чисті горіхи, без візуальних дефектів і пошкоджень шкаралупи.
 • Плоди повинні бути абсолютно сухими, оскільки волога провокує появу плісняви, що призводить до гниття і швидкого псування ядра.
 • Перед тим, як купувати горіхи можна перевірити їх свіжість, постукавши один об одного. Ознакою свіжих плодів стане чіткий і гучний звук. Якщо він глухий, то це говорить про те, що ядро ​​вже зіпсувалося.
 • Колір шкаралупи повинен бути рівномірним, без занадто темних або світлих ділянок. Хороші і стиглі плоди мають світло-коричневий відтінок.
 • На шкаралупі не повинно бути ніякого маслянистого нальоту. Це ознака порушення правил зберігання продукту, який говорить про те, що його не можна вживати в їжу та для лікування різних недуг.
 • Обов’язково варто звернути увагу на вагу кожного горіха. Якщо він занадто легкий, то це означає, що ядро ​​всередині вже почало висихати.
 • Якщо купувати волоські горіхи без шкаралупи, які вже роздроблені, то вони можуть мати гіркуватий присмак. Чим дрібніше ядро, тим сильніше буде чути гіркоту.
 • Не рекомендується купувати горіхи зі сторонніми запахами. Тільки ті плоди, які мають характерний для цього продукту аромат.
 • Якщо купувати волоські горіхи без шкаралупи, то слід звернути увагу на відтінок оболонки ядер. У свіжих плодів вона повинна бути золотистого кольору. Темний тон говорить про те, що горіх вже почав псуватися, а отже, є ймовірність, що він буде з гірким присмаком.
 • Перед тим, як купити волоський горіх в шкаралупі, необхідно його трохи потрясти. Хороший горіх не буде видавати сторонніх звуків.

Ознаки поганого горіха

Щоб отримати від продукту максимальну користь, а також позбавити організм від різних хвороб, необхідно вміти правильно його вибирати. Зіпсовані або неякісні горіхи можуть призвести до протилежного результату. Ні в якому разі не можна брати горішки з наступними ознаками:

 • Наявність вологи незалежно від того чи в шкаралупі знаходиться волоський горіх чи ні.
 • Шкаралупа не повинна бути тріснула або з іншими візуальними дефектами у вигляді дірочок, невластивих плям або інших відмітин, оскільки всередину могла потрапити волога, комахи або інші паразити, що призвело до гниття плода.
 • Плоди з видимими слідами цвілі. Вона може спровокувати найбільше негативних наслідків для організму. Одним з найнебезпечніших є харчової отруєння.

А ви знали як правильно вибирати волоські горіхи?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Adblock
detector