Кожен день Страсного тижня називається Великим. У храмах проходять особливі служби — найбільш урочисті у всьому церковному році. У ці сім днів не святкують дні святих, не поминають померлих, не проводять вінчання і хрещення — всі обряди в цей час присвячені підготовці до Христового Воскресіння.
Великий понеділок:
у цей день на церковних службах згадують сюжет зі Старого завіту — про патріарха Йосифа, проданому власними братами в рабство, а також прокляття Христом безплідної смоковниці, яка символізує нерозкаяну у своїх гріхах душу. Патріарх починає чин мироваріння. Цей ритуал відбувається раз на рік і являє собою виготовлення особливого освяченого ароматичного масла (миру), що застосовується для помазання після хрещення. Варять миро з суміші 50 різних масел, запашних трав і смол три дні.
Великий вівторок:
богослужіння оповідають про те, як Христос говорив з людьми в Єрусалимському храмі, про його притчі учням: про таланти, воскресіння мертвих і Страшний суд.
Велика середа:
по Біблії, Юда Іскаріот в цей день вирішив зрадити Христа за 30 срібняків. Також згадують грішницю, яка омила ноги Ісуса і помазала їх миром. У храмі востаннє на Страсному тижні читається молитва з поклонами. Вважається, що Господь спокутував гріхи людей, і після Великої середи поклони під час літургії скасовуються до Трійці. В цей день віруючі намагаються сповідатися.
Великий четвер:
Таємна вечеря. Увечері починається одна з найдовших служб в році, «Дванадцять Євангелій» (12 частин з чотирьох Євангелій), на якій згадують страждання Христа. Віруючі, які прийшли в храм стоять на ній із запаленими свічками, які, за традицією, намагаються не гасити до повернення додому. В цей день віруючим потрібно причаститися. Крім того, у Великий четвер готують будинок до Великодня — фарбують яйця, печуть паски, прибираются і перуть одяг, тому він отримав назву також Чистий четвер.
Велика п’ятниця:
день жалоби, тому що в п’ятницю Христос був засуджений і розп’ятий. Служба присвячена спогадам про страждання Спасителя на хресті. З вівтаря виносять плащаницю, зображення Христа, що лежить у гробі, а віруючі вклоняються до неї.
Велика субота:
на урочистому богослужінні говорять про поховання Христа і його перебування у гробі. При цьому священики вже в цей день надягають світлі святкові шати. Освячують принесені людьми в храм паски, фарбовані яйця.
Головна служба починається увечері в суботу. В Єрусалимі в храмі Воскресіння Христового сходить благодатний вогонь. Віруючі зустрічають Великдень.
Страсний тиждень піст:
Піст на Страсному тижні є найсуворішим. Обмеження в харчуванні покликані тільки допомогти віруючим напередодні Великодня зосередитися не на фізичному, а на духовному, і не є самоціллю. Насамперед мова йде про внутрішнє покаяння в гріхах, поганих вчинках і думках. Віруючі намагаються приділяти увагу молитві, а не розвагам та метушні, більше допомагати ближнім.
Джерело: https://wz.lviv.ua/
Напишіть нам у коментарях на Facebook
Поділіться з друзями
Напишіть нам в коментарях у Facebook!
Коментарі
-
Як вирахувати відсоток від числа без калькулятора
Математика - це наука, яка не всім легко дається. У когось немає пробл... -
Бананова шкірка сприяє цвітінню орхідей
Мало хто знає, як можна використовувати банани. Окрім того, що цей про... -
Свекруха порадила мені зробити неймовірний відбілювач
Сьогодні я хочу поділитися з вами рецептом, який розповіла мені свекру... -
Плюшеві в’язані тапочки своїми руками. Впорається навіть зовсім новачок
Ми хочемо вам розповісти про пряжу alize puffy, яку використовують баг... -
Живи без болю: 7 вправ на розтяжку замінять масаж шиї і спини
В сучасному світі в багатьох людей існують проблеми зі спиною, внаслід... -
Простий спосіб очищення лійки душа, від водного каменю, накипу. Нескладно і ефективно
Якби ви не старалися, але камінь може з'являтися на будь-якій лійці. З...