Як прати махрові рушники, щоб вони залишалися м’якими

Якось я помітила, що всі мої махрові рушники після прання стають дуже колючими та неприємними на дотик. Це викликало у мене чимало запитань і я почала шукати вирішення цієї проблеми. 

За порадою пішла в Інтернет. Що я так тільки не знайшла там: від різноманітних відварів до спеціальних дорогих кондиціонерів. Я, звичайно ж, перепробувала все. Нічого не допомагало.

І ось нещодавно говорила про це з подругою. У неї тітка працює у хімчистці. Від неї я й дізналася всі секрети з вуст самих професіоналів. Вирішила, що потрібно і мені поекспериментувати. І ось користуюся цими способами вже рік. Зараз полегшу вам життя і поділюся ними з вами. 

Основні помилки

Розпочнемо з того, що з’ясуємо, чому взагалі махрові рушники стають жорсткими. Максимальне віджимання або грубе викручування – це режими, які краще взагалі не використовувати під час прання махрових рушників. Адже через це їхні волокна дуже швидко стануть нееластичними.

Також не дуже правильним є традиційне прання зі звичайним порошком. Дрібні кристали повністю не впираються з подібних рушників, що й робить їх колючими та жорсткими. 

Погано відіб’ється на ваших рушниках і прання у недостатній кількості води. Тож раджу вам ознайомитися з інструкцією до пральної машини та знайти відповідний режим.

Махру категорично не можна сушити під відкритим сонцем або на приладах опалення. Тому забудьте про батареї. Текстура ваших рушників може сильно змінитися, що позбавить махру гарного вигляду та м’якості.

Не радимо й прасувати махрові вироби гарячою праскою. Ви можете обробити рушники праскою, але це не стосується згаданого вище виду. Можете пройтися хіба що гарячою парою, яка запобігає передчасному огрубінню волокон.

Жорстка вода. Зрозуміло, що нову воду в труби не заллєш, але ви можете додати в неї спеціальний пом’якшувач, попередньо придбавши у супермаркеті чи магазині з побутовою хімією.

РУШНИКИ МАХРОВІ ТА ВАФЕЛЬНІ | ТКС ПРОМ - Спецодежда для любых нужд!

Як прати махрові рушники, щоб вони залишалися м’якими?

Якщо перете свої рушники вручну, то використовуйте рідкі засоби. У машинці — капсули. Останні добре виполіскуються і не обтяжують махру.

Пошепки

Білі рушники періть при температурі 60 °С, а кольорові — при 40 °С. І не забувайте їх розділяти перед пранням.

Віджимання встановіть на 500–600 оборотів.

Сушіть махрові рушники у провітрюваному приміщенні. Стежте, щоб на них майже не потрапляли прямі сонячні промені.

Махрові Полотенця - Текстиль - OLX.ua

Корисні поради 

1. Використовуйте ополіскувачі на силіконовій основі: вони не стоншують нитки тканин, завдяки чому рушники прослужать вам довше;

2. Додавайте в барабан машинки 4 ложки соди або ж підготуйте концентрат із соди та води, заливаючи його у відсік лотка для порошку. Це пом’якшить воду;

3. Складайте брудні махрові рушники окремо від інших речей, оскільки ті вбирають у себе затхлі запахи;

4. Вивести великі плями можна тільки за умови попереднього замочування махрових рушників у мильній воді.

5. Замочуйте махрові вироби у  спеціальному розчині, щоб повернути їм м’якість. Насипте в тазик пару столових ложок солі, налийте теплою водою і покладіть туди рушники на кілька годин. Не змиваючи сіль, акуратно відіжміть їх і висушіть. Потім виперіть у машинці при 90 °С. 

Рушник махровий гладкофарбований Індиго 30х50 -

Отож, повернути рушникам колишню ніжність та м’якість цілком реально. Потрібно тільки врахувати всі нюанси і трохи постаратися. 

Як ви перете махрові рушники?

Стикалися колись з подібними проблемами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector