Як правильно пересаджувати троянди на нове місце, щоб вони добре прижилися

Якщо ви плануєте пересадку троянд, то ці поради саме для вас, адже вони вбережуть ваші квіти.

Сприятливий час для пересадки троянд.

Пересадка троянд є вдалою, якщо проводити її в або ранньою весною, або в серпні-вересні. Краще не пересаджувати троянди в жовтні, адже це вже запізно — троянда просто не встигне укоренитися, а морозні ночі призведуть до того, що коріння загине. Рослина має встигнути розвинути хорошу кореневу систему до зими.

Також можна пересаджувати кущі троянд і влітку, однак за двох умов: похмура погода і регулярний полив. Перед посадкою молоді пагони куща ще зазвичай вкорочують приблизно на 40 см, а старі слід взагалі відрізати. В маленьких та молодих кущиках перед пересадкою вирізають лише недозрілі чи сухі пагони.

Метод пересадки великого чи старого куща троянди.

Розташовувати кущ троянди слід в захищеному від протягів і застоїв ґрунту місці з достатнім освітленням. Обов’язково на дно посадкової ями помістити дренаж: родючу землю потрібно змішати з компостом та залишити на 2-3 тижні.

Для того, щоб викопати кущ троянди зі старого місця, кущ спершу потрібно полити водою, а потім всі гілки зв’язати міцним шпагатом. Без сторонньої допомоги можна вийняти маленькі кущі, а от рослини з великими коріннями не так вже й легко викопати. Тому потрібно залучити помічників. 

По периметру куща копають ямку глибиною нижчою за корені рослини, обв’язують землю з корінням щільною й міцною тканиною чи поліетиленом та підкопуються під сам кущ знизу. Тканина має повністю захопити кущ, а після цього його слід витягнути з ями.

Переміщають кущ в нову викопану яму та садять його на рівні попереднього зростання. Ямку ще слід наповнити родючою землею до половини, а потім поміщають кущ, знову засипають землю і утрамбовують. Для рослини після пересадки дуже важливий регулярний полив та обприскування крони.

Пересадка троянди, яка цвіте.

Якщо ви хочете пересадити квітучу троянду, то необхідно зрізати всі бутони перед пересадкою. Це робиться для того, щоб квіти не забирали корисні мікроелементи, які просто необхідні для того, щоб троянда перезимувала.

Якщо слідувати цим порадам, то ваша троянда ще довго буле милувати вам око!

Вам була корисною ця інформація?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: