Як правильно підживлювати рослини золою

Сьогодні ми детальніше поговоримо про те, як правильно використовувати деревну золу на ділянці. Зола – це мінеральний залишок, що утворюється при спалюванні різних органічних речовин. В першу чергу, це гарне калійно-фосфорне і вапняне добриво. Але вона містить ще до 30 мінеральних компонентів, в тому числі масу мікроелементів. У ній є калій, кальцій, фосфор, магній, мікроелементи – залізо, кремній, сірка, бор, марганець та інші.

Також варто враховувати й той факт, що зола абсолютно не містить азоту, тому може мати й негативний вплив для наступних рослин: суниці, малини, смородини, картоплі. 

Є два види золи: рослинна та від спаленої деревини. Найкращою вважається зола, що отримана зі спалювання дров та колод, на яких не було цвілі.

Важливо!Ні в якому разі не можна підживлювати рослини золою, яку ви отримали після спалювання побутових відходів.  

Готову золу найкраще зберігати в герметичному ящику в сухому місці. Не варто використовувати поліетиленові мішки, оскільки в такому матеріальні конденсується волога. 

Скільки золи міститься в різних місткостях

Місткість Вага золи (г)
1 ст.л. 6
Стакан 0,2 л 100
Банка 0,5 л 250
Банка 1 л 500

Як приготувати розчин золи

Золу потрібно використовувати в правильних пропорціях, щоб не нашкодити рослинам. Для приготування класичного розчину золи слід змішати 1 склянку елементу з 10 л води. Потім використовують розчин для підгодівлі рослин під корінь.

Підживлення розсади золою

Розсаді потрібно більше корисних мікроелементів для активного росту, тому підживлення золою є чудовим варіантом. Для цього розсаду запилюють невеличким шаром золи кожні 10 днів. Такий метод не лише зміцнює рослину, а й запобігає появі різноманітних шкідників.

Перед висадкою розсади у відкритий грунт, внесіть у кожну лунку по 1-2 ст.л. сухої золи. Така підгодівля удобрить ґрунт і допоможе рослинам краще прижитися.

Підживлення огірків, кабачків золою

Отже, 1 склянку золи необхідно вносити у грядки з кабачками, огірками та патисонами. Після цього землю перекопати та додати по 1 ст. л. в кожну лунку, де саджають насіння. Бажано протрусити золою по 1 склянці на 1 м2 в середині літа й прорихлити землю.

Підживлення золою помідор і перців

Потрібно перекопати грунт та внести в землю золу, у таких пропорціях: 3 склянки золи на 1 кв.м, якщо ж ви висаджуєте розсаду, то поміщайте жменьку золи в кожну лунку. Удобрювати помідори та перці також можна і під час вегетаційного періоду. 

Підживлення золою цибулі та часнику

Перед посадкою цибулі та озимого часнику додають 2 склянки золи на 1 м2, перекопують. Весною – 1 склянку на 1 м2 – рихлять землю.

Пошепки

Підживлення картоплі золою

В кожну лунку слід додати 2 ст. л. золи перед посадкою картоплі. Також вносити по 1 скл. золи на кв. м землі під час перекопування грунту. 2 ст. л. золи вносять під кущ у період вегетації. 

Золою можна посипати при посадці й самі бульби картоплі – це захистить їх від дротяників

Підживлення капусти золою

Під капусту різних видів вносять при перекопуванні 1-2 склянки золи на кв.м, а при висадці розсади – жменю в кожну лунку.

Підживлення золою моркви й буряка

Перед посівом цих культур в ґрунт закладають 1 стакан золи на кв.м. Після появи сходів необхідно раз на тиждень посипати морквяні й бурякові грядки золою перед поливом рослин.

Підживлення золою дерев і кущів

Зола є чудовим добривом під час посадки саджанців плодових дерев. В такому випадку потрібно помістити в землю на глибину 10 см золу в наступних пропорціях:  по 100-150 г золи на 1 кв.м. А вже дорослі дерева варто підживлювати не частіше, ніж раз в чотири роки. В такому випадку слід вносити 2 кг золи в пристовбурне коло. 

Також можете приготувати настій з золи та обприскувати ним листя – це найкраща профілактика різноманітних хвороб та шкідників.  

Підживлення квітів золою

Золу можна використовувати для підгодівлі троянд, лілій, клематисів, гладіолусів та півоній. Ще перед висадкою розсади в кожну лунку слід помістити по 5 г золи. Якщо квіти знищують шкідники, то їх потрібно опудрити розчином з золи та мила. 

Чого робити категорично не можна?

А ось що робити категорично не можна, так це змішувати золу з азотними мінеральними добривами, а також з гноєм, пташиним послідом і суперфосфатом. Хімічна реакція у таких з’єднань несприятлива, а тому потрібно вносити всі ці речовини окремо.

Також деревною золою не варто удобрювати карбонатний ґрунт, і будь-який інший, у яких може бути лужна реакція. Найбільше є необхідність в такому добриві на важких і підзолистих ґрунтах, бо до складу золи входить вапно, яке завжди знижує кислотність ділянки.

Вам була корисною ця інформація?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector