Багато господинь вважають герань невибагливим вазоном, який не потребує особливого догляду. При цьому рясне та буйне цвітіння герань дарує вкрай рідко. Сьогодні ми хочемо поговорити з вами про те, як правильно вирощувати герань, щоб вона пишно цвіла.
Посадка герані насінням
Переваги:
- Так можна отримати нові сорти;
- Материнська рослина передає дочірній власні переваги;
- З’являється чимало пагонів.
Недоліки:
- Проблеми зі сходом розсади;
- Складно доглядати за сіянцями;
- Довгий період росту.
Спосіб посадки:
- Отже, підготуйте заздалегідь плоску місткість, висотою до 10 см. Найкращим варіантом є харчовий контейнер.
- Землю для розсади потрібно змішати з перлітом у співвідношенні 1:3, а потім отриману суміш викласти на 5 см у висоту в контейнер. Зробіть борозну та помістіть всередину насіння за допомогою пінцету. Зверху все засипати землею, утрамбувати та полити чистою водою.
- Через два тижні накрити контейнер харчовою плівкою, щоб утворився парниковий ефект.
- Після появи перших сходів потрібно зняти харчову плівку, потрібно ретельно слідкувати за температурою повітря та поливом, щоб забезпечити розсаді оптимальні умови.
- Цвіт появиться через 90 днів.
Посадка герані живцями
Весною часто проводять пересадку герані живцями, це ефективно і взагалі не складно.
Спосіб посадки:
- Продезінфікуйте ножиці за допомогою спирту та зріжте живець. Робити це потрібно ножицями під прямим кутом, залиште на живці ще хоча б три листки. Якщо високий кущ повинен бути живець 5-7 см, низький кущ 4 см, суцвіть не повинно бути на ньому.
- Далі підготуйте розчин з коренеутворювача та помістіть сюди живець, всі зрізи потрібно підсушити.
- 200 мл дренажу (шматки пінопласту, гальки, торфу) потрібно помістити на дно горщика, а поверх насипати готовий субстрат. Або ж можете приготувати його самостійно: змішайте землю з грядки з перегноєм, піском, дерном в однакових пропорціях.
- Далі субстрат поливаємо гарячою водою та розчином марганцівки. В отриману суміш висадити живці під кутом 45 градусів на глибину 2-4 см.
- Вже влітку ви отримаєте перші красиві квіти.
Для Вас були корисними ці поради?
Напишіть нам в коментарях у Facebook!