Як правильно садити та доглядати за капустою, щоб вона давала гарний врожай

Капуста – улюблений багатьма овоч, який здавна називають городньої пані. Смачна і корисна, вона займає далеко не останнє місце в нашому раціоні.

Саме тому сьогодні ми хочемо з вами поділитися основними правилами вирощування капусти для садівників.

Пошепки

  1. Білокачанну капусту розміщуємо після картоплі, огірків, томатів, цибулі. Повторно на цю ділянку повертаємося тільки через чотири роки.
  2. Личинки часто пошкоджують кореневу систему, тому необхідно дещо зробити перед посадкою. В яму потрібно додати  перепрілий перегній, додайте 1 ст. л. шкаралупи з курячого яйця, 1 ст. л. деревного попелу, 1 ч. л. суперфосфату та 1 ч. л. порошку гірчиці. Всередині все ретельно перемішайте, а зверху додайте гарячу воду з марганцівкою. Садити розсаду після того, як ямки висохнуть.
  3. Грядки потрібно замульчувати обов’язково перегноєм, а потім щоденно поливати 4 дні поспіль.
  4. Обов’язково накривайте саджанці 5-тилітровими обрізаними бляшанками з-під питної води під час заморозків.
  5. Через 14 днів полийте рослину азотним добривом: на 10 літрів води 1 ст. л. – лийте по 0,3 літра на рослину.
  6. Через 2 тижні потрібно полити капусту суперфосфатом: 2 ст. л. потрібно замочити протягом доби у гарячій воді. Далі змішайте з 10 літрами води та поливайте по літру розчину на рослину.
  7. Що двох тижнів потрібно рослину поливати настоєм коров’яку.
  8. Фахівці радять одноразово підлити капусту молібденом та бором, щоб зав’язались великі головки. Також варто посипати біля коріння попелом.
  9. Від шкідників чудово допомагає настій з лушпиння цибулі і часнику. Також можна приготувати наступний розчин:  2 ст. л. гірчиці на 10 л. води, додайте 1 ч. л. червоного пекучого або чорного перцю та 1 ст. л. рідкого господарського мила. Обприскати ним рослину.

А як ви вирощуєте капусту?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector