Як правильно садити цибулю під зиму, щоб мати гарний ранній врожай

Існує два способи посадки цибулі – весняний та осінній. Перший використовується частіше за все, другий рідше. Річ у тому, що не всі сорти ріпчастої цибулі або інших видів культури підходять для висаджування під зиму і не у всіх регіонах це можливо через холодний клімат. Розглянемо правила і особливості посадки цибулі під зиму, яку можна застосовувати на своїх дачних і присадибних ділянках.

Підзимова посадка має ряд переваг в порівнянні з традиційною весняною:

  • Скорочення термінів вегетації і більш ранній збір урожаю внаслідок того, що цибуля раніше проростає.
  • Росте він значно швидше, оскільки використовує ще зимову вологу, а до настання літньої спеки вже встигає сформувати цибулини.
  • Буде потрібно менше прополок, оскільки ранні сходи можуть заглушити собою паростки бур’янів.
  • Якщо зібрати її в середині літа, то на це місце можна посадити ще якусь скоростиглу культуру.
  • Непогано зберігається в домашніх умовах.

Правила посадки сіянки.

Тепер з’ясуємо, коли починати осінню посадку цибулі. Якщо це сівок, то висаджувати його потрібно в такий час, щоб він встиг пустити коріння, поки земля не промерзне, але не почав проростати. Зазвичай восени з нормальною погодою на це потрібно приблизно 2 тижні. Знаючи приблизні терміни настання холодів у своєму регіоні, можна легко вирахувати приблизну дату проведення робіт і висаджувати озиму цибулю в оптимальні терміни.

Точніше визначити терміни висадки цибулі можна, якщо простежити за температурою: якщо вона становить 5-7 ° С, не змінюється протягом тижня, а далі очікується зниження до 0 ° С, то висаджувати цибулю як раз можна.

Правила посадки зимової цибулі.

Перед початком посадки цибулі-сівка на зиму, її потрібно підготувати: перебрати весь посадковий матеріал, вибрати непридатні цибулини, сухі або, навпаки, підгнилі, і викинути їх. Садіть цибулю, щоб відстань між нею становила 6-7 см, а між рядами 15 см. 

Після того, як весь сівок буде посаджений, грядки потрібно присипати землею і зверху накрити сухим листям, яке впало з дерев, соломою, перегноєм, тирсою або прикрити шматком агроволокна. Укриття вбереже цибулю від можливого промерзання в зимові морози.

А ви знали про цей спосіб посадки цибулі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector