Як правильно та чим підживити смородину восени, щоб гарно вродила наступного року

Не слід  забувати про те, що восени здійснюється підживлення смородини та аґрусу, адже саме від цієї процедури буде залежати ваш майбутній врожай. Якщо наситити рослину необхідними мікроелементами, то їй легше буде перезимувати.

Осіннє підживлення кущів аґрусу

Перед тим, як приступати до підживлення, слід обрізати на кущі старі та сухі гілки, щоб ті не забирали корисні елементи для нових пагонів. Після цього землю слід перекопати, а вже далі – вносити добриво. Найкращим варіантом є суперфосфат, який використовується в таких пропорціях:  на один кущ 1-2 ст. л., але перед цим обов’язково перемішати з землею. Саме суперфосфат не дає розмножуватися грибковим інфекціям та іншим хворобам взимку.  Для загального зміцнення куща, можна ще внести в землю таке добриво: на 1 кв. м. 15-20 грамів сірчанокислого калію або 1 кг деревного попелу.  Також люди використовують курячий послід: слід розвести з водою в пропорції 1:15.

Підживлення смородини добривами восени

Пошепки

Не потрібно забувати підживлювати смородину, зазвичай, це кінець вересня – перша половина жовтня. Тоді кущі зміцнюються, а з настанням весни одразу починають інтенсивно рости. Перед тим, як приступати до підживлення, слід, як і з аґрусом, обрізати на кущі старі та сухі гілки, щоб ті не забирали корисні елементи для нових пагонів.

Для підживлення смородини використовуються калійні та фосфорні добрива: 15 грамів сірчанокислого калію та 30 грамів суперфосфату слід внести в пристовбурну зону.  Також чудово зміцнює рослину  курячий послід в таких пропорціях:  1 кв. м. — 0,8 кг чи розведений у воді в співвідношенні 1:15, але поливають ним тільки міжряддя.

Перегній найкраще вносити в жовтні.

А ще можна спробувати комплексну підгодівлю:  перепрілий перегній — 10-15 кг, суперфосфат — 60 грамів та калійна сіль — 40 грамів.

Як ви підживлюєте кущі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector