Як правильно та коли пересаджувати кімнатні рослини, щоб вони добре прижилися

В догляді за кожною рослиною повинен бути такий етап, як пересадка. Деякі вазони слід пересаджувати за мірою необхідності, а з іншими —  це потрібно виконувати регулярно.

Пересадка є важливим процесом, оскільки з часом земля з вазона втрачає всі свої корисні мікроелементи, через що рослина розвивається гірше, розпочинається загнивання коріння. Тому за субстратом слід ретельно стежити, як і за горщиком, бо тісні варіанти не будуть давати рослині можливості розвиватися

Коли потрібна пересадка рослин

Якщо рослина не дає нових пагонів довгий час і перебуває в стані спокою, то це означає, що її потрібно пересаджувати. Для кожного виду є свій період, наприклад, кактуси — взимку, азалії та камелії — на початку літа. Молоді рослини з несформованим корінням пересаджують щороку, а дорослі — раз на декілька років. 

Новий горщик повинен бути на 3 см більший, ніж попередній. Ви можете обирати як пластиковий, так і глиняний варіант, кожен з них має власні особливості.

Глиняні горщики. З такого матеріалу краще випаровується зайва волога, тому коріння загнивають рідше. Мінусом такого горщику є те, що у ньому мінеральна сіль забиває пори, а ще він важкий. 

Пластикові горщики. На відмінну від глиняного варіанту, такі горщики не розбиваються при падінні та ще й легкі. Окрім цього, вазон в пластикових горщиках варто підливати рідше. Правда, мінусом цього варіанту горщиків є те, що вони швидко нагріваються на сонці, особливо влітку. 

Правильний ґрунт

Найкраще для пересадки придбати спеціальний грунт для кімнатних рослин. За бажанням ви можете ще до нього додати дрібне каміння, тирсу чи грубозернистий пісок. Обов’язково перевіряйте склад грунту й звіряйте з тим, у який потрібно пересаджувати вазон.

Краще не використовувати землю з присадибної ділянки, адже вона може містити шкідники та хвороби. Якщо ви все ж таки вирішили використати звичайну землю, то її попередньо слід знезаразити. Просто викладіть землю на деко та помістіть її в духовку, розігріту до 100 градусів на одну годину.

Горщики перед пересадкою слід ретельно просити, оглянути ще вазон, обрізати гнилі корінці. 

Не потрібно пересаджувати рослини у горщики великого розміру, бо можуть загинути. Ні в якому разі не робіть обрізання під час пересадки, для рослини ці дві процедури надто травматичні.

А як Ви пересаджуєте вазони? 

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: