Як правильно точити ножі

Деколи заточка ножів може стати справжнім випробовуванням.

Не дарма в народі існує прислів’я: «Які ножі — такий і господар». Кожна господиня не втрачає нагоди, щоб згадати цю приказку.

Тупі ножі значно зменшують продуктивність на кухні. Напевно, ви замітили, що такими приборами набагато легше отримати травму ніж тоді, коли всі ножі в хорошому стані. Адже з несправними інструментами приготування будь-якої страви перетворюється на справжнє випробовування.

як заточити ножі

Заточка ножів — справа нелегка, особливо якщо ви в цьому ділі новачок. Насправді ж це не так важко, якщо ви володієте правильною технікою. Приділіть кілька хвилин своїм ножам, і вам не потрібно буде чекати, коли ваш чоловік буде мати вільну хвилину для допомоги. Це зекономить ваш час, особливо, коли робота на кухні кипить.

Традиційні техніки:

  1. Точильний камінь.  Цей спосіб є досить ефективним, але ви можете стикнутися з проблемою при покупці, оскільки сьогодні цей інструмент не є достатньо популярним. Його пошуки може забрати чимало часу.  Вибираючи такий камінь, варто звернути увагу на його структуру. Чим камінь жорсткіший, тим сильнішою буде заточка. Для щоденного користування підходить камінь з середніми параметрами.
  2. Добавте олію. Якби це дивно не звучало, але олія дійсно зробить процес заточування більш ефективним. Ви можете використовувати оливкову олію, або придбати спеціальні мінеральні засоби.
  3. Кут від 10 до 30 °. Саме таким повинен бути діапазон заточування ножа. Чим більший кут заточування, тим частіше у вас буде виникати потреба в заточці. Щоб попадати в діапазон, ваші рухи повинні бути чіткими й повільними, спішка тут ні до чого.
  4. Визначте кут ріжучої кромки. Такий спосіб заточки особливо важливий, якщо присутня фабрична кромка. Це може зайняти багато часу, але суттєво продовжить період використання та якість ножів.
  5. Не допускайте лишніх рухів. Ваші рухи повинні бути дугоподібними, щоб досягти максимального ефекту.Також є маленька хитрість: якщо підкласти монету на тильну сторону леза, легше буде дотримуватися нахилу.

Механічні або електричні точила

Механічні точила зараз широко використовуються в побуті через їх легкодоступність. Ще однією перевагою таких інструментів є те, що на заточку ви витратите мінімальну кількість часу. Але варто пам’ятати, що результат від таких інструментів не буде довготривалим.

Пошепки

Електричні точила — це найефективніший варіант заточки, а їх ціна відповідає якості. Такі апарати заточують і відшліфовують. Вони можуть використовуватися для заточки різних видів ножів, а лезо буде залишатися гострим максимально довго.

Щоб перевірити чи добре нагострили ніж, достатньо взяти овоч (наприклад, помідор)  і попробувати очистити його. Якщо це вдалося з легкістю, значить все зроблено правильно.

А як ви точите ножі вдома?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector