6 варіантів догляду за шкіряним взуттям, які повинен знати кожен

Часом здається, що мода на шкіряне взуття ніколи не зникне. Чому так? Напевне тому, що шкіра набагато міцніша та довговічніша, ніж більшість її аналогів. Втім, і цей матеріал не є вічним. Він просто може витримати трохи більше випробувань, а опісля також почне здавати позиції. 

Однак усе залежить від того, як з взуттям поводитеся ви.  Часом достатньо навіть однієї подряпини, щоб зіпсувати своє ідеальне взуття. І що ми робимо в таких випадках? Носимо, як є або біжимо купувати нове. Але не поспішайте з висновками. Усе ще можна виправити. 

Ми зібрали для вас 6 дієвих способів, які повернуть вашому улюбленому взуттю хороший вигляд.

Дотримання наших простих правил дозволить вам продовжити термін служби взуття. Тож можете забути про потребу міняти моделі щосезону. Економте гроші і завжди виглядайте прекрасно.

Для початку вам слід ще в магазині поцікавитися, якими засобами найкраще доглядати за шкірою.Втім, безпрограшний варіант – водовідштовхувальний спрей або крем.

До того ж слід постійно чистити взуття від пилу та бруду. А намоклі варіанти сушити природним способом. Якщо на поверхні ваших черевиків з’явилися дефекти – постарайтеся якнайшвидше їх усунути. Не варто також носити взуття з надірваним швом. Те ж стосується хиткого каблука.Інакше ви зносите взуття швидше ще  здоров’ю нашкодите. 

Також не рекомендуємо вам носити ту саму пару шкіряного взуття щодня упродовж довгого проміжку часу. Інакше піт зі стопи проникатиме в матеріал і почне руйнувати його структуру. Як розумієте, йдеться більше про літні сандалі чи туфлі зі шкіри.

Щоб просушити шкіряне взуття потрібно 24 години. У критичних випадках – одна або дві доби. Не носіть вологе взуття. Це також прискорить час прощання з ним і потребу шукати заміну.

Також не намагайтеся сушити шкіряне взуття біля каміна чи на батареї. Це пересушуватиме шкіру, руйнуючи її структуру. Ось так на матеріалі виникають тріщини.

Зберігати шкіряне взуття потрібно у помірно вологій місцевості, щоб вберегти від пересихання. 

Способи відновлення:

1. Суперклей

Навіть найбільшої дірки на ваших шкіряних чоботях можна позбутися власноруч. У пригоді вам стане всього лише суперклей.

Щоб відновити виріб, вам потрібно набрати на зубочистку трохи клейкої рідини. Далі обережно нанесіть речовину на внутрішню частину взуття.

Потім за допомогою гладкої тканини ми сильно натискаємо на шкіру і тримаємо декілька хвилин. Достатньо буде 1 чи 2.

Пошепки

Потім доведеться знайти спеціальну фарбу для шкіри відповідного кольору. Нанесіть її поверх склейки у 2-3 шари. Дайте висохнути.

2. Віск

Щоб вберегти якісний колір взуття і захистити його від механічних пошкоджень, можете використати віск. Підійде пастоподібний віск, переважно бджолиний.

Очистіть пошкоджену поверхню взуття, щоб видалити пил або бруд. Потім нанесіть трохи воску на ганчірку і протріть шкіру нею. Залишите на 5-10 хвилин.

Коли все підсохне, витріть зайвий віск чистою ганчіркою. Далі нанесіть поверх фарбу в кілька шарів і дайте висохнути.

3. Оливкова олія

Цей варіант ідеально підійде вам, якщо ваша проблема полягає в сухій шкірі. Оливкова олія знову зробить ваше взуття блискучим та гладеньким.

Для цього візьміть суху ганчірку, нанесіть на неї трохи оливкової олії. Далі круговими рухами натріть поверхню взуття. Робіть це доти, доки олія цілком не вбереться у шкіру.

4. Лак для нігтів

Якщо на вашому шкіряному взутті з’явилися подряпини, діставайте з косметички прозорий лак.  Далі наповніть миску теплою водою і додайте туди кілька крапель мийного засобу.

Тепер вам знадобиться чиста ганчірка. Сполочіть її у воді і протріть взуття. Дайте йому висохнути. Опісля нанесіть прозорий лан на подряпину. Поверх можете покрити фарбою для шкіри.

5. Зубна паста

А ця помічниця допоможе вам не тільки із взуттям, а й дозволить утримувати чистоту у всього будинку. Ви можете використовувати її, як засіб для відбілювання ванної кімнати або полірувати нею срібло. А тепер щодо шкіряного взуття.

Вичавіть трохи зубної пасти на чисту ганчірку, нанесіть на взуття. Далі за допомогою щітки протріть поверхню шкіряного взуття.

Залиште все на кілька хвилин. Далі видаліть пасту, що залишилася.

Що ж, тепер ви точно знаєте, що слід і чого не слід робити зі своїм шкіряним взуттям.

А як ви доглядаєте за шкіряним взуттям?

Які ще поради можете дати?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector