Гладіолуси – то велика окраса для саду. Вони високі, наче до неба, різних яскравих кольорів та з неймовірним ароматом. Ну хто зможе встояти перед такою красотою?
Але не кожна господиня знає поради, які допоможуть зробити гладіолуси пишними та міцними. А я господарка з великим стажем, навчила і доньок, і невісток цим хитрощам.
Тому вирішила і з вами поділитися секретиками:
Гладіолуси не люблять багато води:
Якщо місце занадто вологе, то це призводить до розвитку грибкових хвороб. Тому рекомендується посадкою замочити цибулину у фунгіциді на 15 хвилин. Потім потрібно злити засіб і почекати, поки бульби висохнуть та тільки тоді можна висаджувати у клумбу.
Правильне місце:
Гладіолуси обожнюють сонце. Тому не варто їх висаджувати біля дерев у затінку, а вибрати гарну окрему ділянку. Однак, важливо, щоб це місце було захищене від вітру.
Де саме садити бульбу:
Великі плоди краще садити на глибину близько 15 см. Дуже легко виміряти навіть на око – ямка повинна бути глибиною, що відповідає триразовій висоті бульби. Між кущами має залишатися відстань щонайменше 15 сантиметрів, щоб було достатньо місця для росту, адже ці квіти люблять займати багато простору.
Як зробити пишну клумбу:
Я завжди вдаюся до такого секретику – саджаю в клумбу різні сорти цвітіння за раз. Ранні гладіолуси зацвітають приблизно через 70 днів після посадки, середньоранні – приблизно через 90 днів, а пізні – лише через 110 днів.
Також рекомендується для кращого розвитку та цвітіння гладіолусів регулярно розпушувати ґрунт навколо них та видаляти бур’яни.
Після закінчення цвітіння бульби потрібно викопати, просушити та зберігати в прохолодному місці до наступної весни.
Спробуйте дотриматися цих правил – і точно не впізнаєте свій сад! Будете у повному захваті!