Як правильно варити яйця – секрет від французького кухаря

Не уявляю свій сніданок без апетитної яєшні. Та і готувати її досить легко – розігріти сковорідку, розбити яйця, почекати декілька хвилин і вуаля. А про користь такої страви годі говорити. 

Однак, нещодавно купила книгу французького кухаря Артюра Ле Клена. Виявляється, що приготування яєць – це цілий ритуал!

Виявляється, що весь час ми не правильно варили яйця. Розповідаю, чому: 

1. Не варто додавати оцет, коли варите яйця. Ми наївно думаємо, що він запобігає появі тріщині на шкаралупі. Однак, це хибна думка. Насправді оцет допомагає втримати білок у шкаралупі. коли вже з’явилися тріщини. Тому якщо ви бачите, що яйце ціле – можна не додавати оцет у воду, тут він не буде корисним.

2. Ще один міф – проколювати шкаралупу в області повітряної кишені. Деякі господині думають, що тріщини з’являються від перепаду високих температур під час варіння. 

Але від чого з’являються тріщини? Артюр у своїй книзі пояснює, що це все через температуру води. Адже ми кидаємо яйця, вони б’ються об стінки каструлі, потім вода при закипанні “підносить” їх до верху і вони знову б’ються об стінки. 

Тому він рекомендує слідкувати за температурою – 80-85 градусів, не більше. І варто кидати яйця у воду, коли там появилися дрібні бульбашки. 

Для прихильників яєць вкруту є інший варіант – перед варіння прокатати його по столі декілька разів вперед-назад. Варити 10 хвилин. Потім легко тріснути зі всіх сторін та помістити у холодну воду на 1 хвилину – так шкаралупа буде відходити від білка. І зберігається гарний колір жовтка. 

А ви знали про такі поради? Як ви готуєте яйця? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector