Як розмножити фіалки з допомогою листочка (покроковий майстер-клас)

Фіалки хоча й екзотичні рослини, але не настільки примхливі. Я з дитинства обожнюю ці квіти, тому в дорослому віці знаю, як правильно за ними доглядати від А до Я. Також добрива для фіалок є взагалі не дорогими, тому вирощувати їх на підвіконні легко й дешево. Сьогодні я розповім вам, як вдало розмножити фіалки за допомогою пластикових стаканчиків.

Якщо ви створите всі необхідні умови для росту, то ваша рослина вже через 5 місяців знову вкриється квітами.

Перші квітки в фіалок з’являються переважно через 9 місяців після розмноження. Але цей спосіб скорочує термін до 5 місяців. Щоб стимулювати розвиток кореневища, потрібно зрізати листову пластину на державу. Це перша умова. 

Потім з усього листя оберіть той, з якого буде розвиватися рослина: це має бути не надто старий і зовсім не молодий лист, не пошкоджений. Найкраще обирати ті, які розташовуються ближче до верхівки. Зрізати держак під кутом 45 градусів за допомогою леза. Ніжка повинна бути довжиною мінімум 2 см. Потім робимо наступне: розрізаємо лист поперек, або так, як зображено на другому фото.

За допомогою цього способу, всі корисні мікроелементи будуть направлятися не в листок, а в кореневу систему. Зріз варто присипати вугіллям, так ви знезаразите його. Змішайте 1 частину торфу та 3 частини агроперліту та зволожте суміш. Потім звичайним олівцем зробіть заглиблення та помістіть туди ніжку повністю.   

В одну місткість можна посадити одразу декілька листків, або кожну в окремий пластиковий стаканчик. Зверху накрийте пакетами та помістіть в тепле місце, ні в якому разі не розміщати під прямі сонячні промені. В такому парнику через декілька місяців утвориться розетка. Коли вона зміцніє, відділіть її від материнського листа.

Молоду розетку слід посадити в горщик з сумішшю для фіалок. Листочки будуть гарно формуватися, якщо фіксувати їх дужками.

Не можна розмножувати фіалку з хворої та кволої рослини, обирайте лише міцні квітучі екземпляри. 

Вам була корисною інформація?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: