Як розслабитися після важкого трудового дня

Чарівна поза, після якої спина скаже тобі спасибі.

Дуже важливо навчитися не тільки качати, але і розслабляти м’язи спини. Після сидіння за комп’ютером, за партою або за кермом в ній накопичується напруга.

Великим поверхневим м’язам важко розслабитися самим по собі. Згодом напруга в них стає хронічною, м’язи спазмуються.

Як розслабити спину

Розслабити їх можна за допомогою спеціальної вправи: перебування в позі, що розтягує м’язи завдяки залученню маси власного тіла і законів сили тяжіння.

 1. Як розслабити м’язи спини? Тобі знадобляться кілька диванних подушок і трохи часу. Щоб відчути ефект, в цій позі слід просидіти мінімум 5 хвилин.
 2. Потрібно сісти на підвищення. На першу подушку або цеглинку для йоги поклади скручений в валик рушник. Чим краще розкриті тазостегнові суглоби і чим краще розтяжка, тим нижчим має бути підвищення. Це опора, яка відіграє допоміжну роль.
 3. Підклади що-небудь під коліна, щоб без зусиль тримати ноги розігнутими. Чим гірша розтяжка, тим вища повинна бути підкладка. Інакше під час розслаблення спини буде тягнутися задня поверхня стегна і підколінні сухожилля.
 4. Сядь зручно на край опори і руками зруш сідничні м’язи, витягни їх з-під сідничних кісточок.
 5. Спробуй нахилитися вперед. Якщо таз буде відхилятися вперед, а спина округлятися, візьми під сідниці піднесення вище. Знайди для себе ту висоту, перебуваючи на якій ти зможеш хоч трохи нахилятися вперед прямим корпусом, утворюючи гострий кут з ногами.
 6. Розташуй стопи на відстані 15 сантиметрів один від одного, зверху на ноги поклади подушку або складений плед.
 7. Витягнувшись, опустися на подушку. У такому положенні можеш округлити спину і розслабитися. Якщо опустившись, відчуєш що голова сильно опускається вниз, підклавши ще що-небудь під край подушки.

Ні на що не відволікайся. Намагайся не рухатись і дихати рівно, повністю розслабляючись. З видихом подумки відпускай напругу з м’язів спини, уявляючи, що вона стікає вниз. Не повинно бути болі розтягування. Будь-які больові відчуття будуть свідчити про неправильність виконання вправи.

Ще одна корисна для спини вправа — лежання на валику. Вона не тільки розслабляє, але і покращує поставу.

ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ

 1. Скрути з рушника тугий валик діаметром максимум 10 сантиметрів.
 2. Сядь на досить тверду поверхню (краще просто на підлогу), поклади згорнутий валик під поперек.
 3. Акуратно опустися на спину, притримуючи валик руками так, щоб він опинився поперек тіла під попереком — рівно під пупком.
 4. Ноги розстав на ширину плечей і «клишоного» зведи стопи разом так, щоб великі пальці торкалися одне одного, а п’яти були на відстані 20-25 см.
 5. Заведи витягнуті прямі руки за голову, поверни їх долонями вниз, поклади долоні на підлогу і з’єднуємо між собою мізинцями.

Як розслабити спину в домашніх умовах? Лежати в такій позі потрібно від однієї до п’яти хвилин в день. Поступово скелет почне приймати природну для нього форму. Вправа розтягне м’язові фасції, спазм яких є причиною сутулості, згорблених плечей, обвислого живота.

Як ви відпочиваєте після робочих буднів? 

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: