Як швидко та ефективно очистити побутову техніку?

Прибирання – не найулюбленіший процес для господинь. Погодьтеся, відмивати плями з побутової техніки не надто приємне задоволення, проте робити це необхідно. Для того, аби полегшити ваше життя, ми вирішили поділитися з вами корисними порадами, які допоможуть максимально спростити цей процес.

1. Холодильник

Холодильник – це справжня окраса вашої кухні, тому він завжди повинен бути красивим та чистим. Для того, аби швидко позбутися неприємного запаху, а також усіх плям, можна скористатися одним простим засобом – розчином води та оцту. Просто розводимо їх у пропорції 1:1 та наносимо на пляму. Після цього, холодильник варто протерти сухою серветкою.

2. Пральна машина

Часто, у барабані пральної машини з’являється неприємний запах й навіть темні плями. Все це каже про виникнення цвілі та розмноження бактерій. Проте, розв’язати цю проблему можна доволі просто. 

Фронтальне завантаження:

Деякі пралки мають режим “Чистий барабан”, який створений для того, аби час від часу проводити профілактичні роботи. Якщо ж у вас такого режиму немає, не варто засмучуватися. Просто додайте у відсік для порошку склянку хлорного відбілювача та запустіть цикл прання. Після цього, барабан треба ретельно витерти. Не забудьте про гумовий ущільнювач, адже найчастіше цвіль з’являється саме там. 

Також, ви можете витягнути ящик диспенсера та промити його теплою водою. Ви повинні видалити всі залишки порошку. Зробити це можна за допомогою щітки.

Вертикальне завантаження:

Якщо у вас пралка з вертикальним завантаженням, вам варто обрати цикл прання з найвищою температурою води й додаткове ополіскування. В барабан, або у диспенсер для порошку насипаємо склянку хлорного відбілювача й запускаємо цикл. Не забудьте обрати режим сушки, аби вбити усі бактерії. 

У цьому випадку диспенсер для порошку також варто ретельно промити та просушити. 

Щоб наступного було простіше:

  • Залишайте дверцята пралки відчиненими після прання, хоча б на 1 годину.
  • Перш ніж складати брудні рушники у пралку, протріть ними барабан та гумовий ущільнювач.

3. Плита та духовка

Можливо, решітки плити у вашому домі не милися ніколи, проте не варто хвилюватися, адже є метод, який допоможе очистити їх всього за 15 хвилин. Ніякої магії – просто хімія!

Пошепки

Поміщаємо решітки у поліетиленові пакети з застібкою та заливаємо туди 4-5 столових ложок нашатирного спирту. Його можна придбати як в аптеці, так і в господарському магазині. Після цього, пакети необхідно застебнути. Якщо у вас звичайні пакети, без застібок, щільно загорніть край декілька разів та заклейте скотчем. 

Решітки перевертаємо верхнім боком вниз, аби всі забруднені ділянки занурилися у нашатирний спирт. Для кращого ефекту решітки варто залишити на годину. Якщо вони не милися роками – на цілу ніч. 

Потім, рештки спирту та всього бруду зливаємо у раковину та миємо решітки теплою водою й мильним розчином.

Що робити, якщо потрібно відмити конфорки електричної плити?

Конфорки електричної плити відчищаються точнісінько так само, як і решітки. Тільки у цьому випадку, вам потрібно нанести нашатирний спирт прямо на плиту, покрити все плівкою та заклеїти краї скотчем, аби не випускати неприємний запах. Для того, щоб спирт не витікав, можете приготувати пасту з харчової соди та нашатирного спирту. 

Під час цього процесу не забудьте добре провітрювати приміщення та тримати нашатирний спирт далеко від дітей. 

Для того, аби швидко та ефективно очистити духовку, вам варто поставити у неї деко з водою й увімкнути максимальну температуру. Зачекайте, доки вода не почне кипіти, а скло у духовці не запітніє. Після цього, вимикаємо духовку й чекаємо ще 15 хвилин, аби вона трішки охолола. Далі, одягаємо силіконову рукавичку й протираємо стінки духовки губкою.

4. Мікрохвильова піч

Для очищення стінок мікрохвильової печі від жиру та бруду, ми будемо використовувати той же метод, що й для очищення духовки. Просто ставимо у мікрохвильовку миску з водою. До речі, можна додати декілька крапель лимонного соку. Вмикаємо мікрохвильовку й доводимо воду до кипіння. Чекаємо декілька хвилин й протираємо все губкою, або серветкою.

5. Очищення нержавіючої сталі

Для того, аби очистити нержавіючу сталь від водних бризок, просто протріть її оцтом. Сліди пальців допоможе забрати звичайний спирт, а для блиску варто просто протерти виріб лимонною олією.

Як ви очищуєте побутову техніку?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector