Як сьогодні живуть сіамські дівчата-близнюки, розділені 30 років тому

Усі ви бачили на телебачені або ж на просторах інтернету сіамських близнюків. Це однояйцеві близнюки, які мають спільні частини тіла чи внутрішні органи внаслідок неправильного поділу клітин. Така патологія зустрічається один раз на 200 тисяч пологів. 

На превеликий жаль половина цих крихіток народжуються мертвими. Інші терплять фізичні та моральні страждання, адже в прямому сенсі змушені ділити одне життя на двох. Але трапляються випадки, коли лікарям вдається розділити сіамських близнюків і вони живуть звичним життям. 

Так і трапилося з Вілії та Віталії Тамулявічуте, які з’явилися на світ в 1987 році зі зрослими головами. Нейрохірург РАН Олександр Миколайович Коновалов провів операцію у 1989 році, яка потрапила до Книги рекордів Гіннеса.

Страшна новина

Мати дівчаток Дайва Тамулявічуте проживала в литовському містечку Алітус, а її вагітність протікала без проблемно. Жінці не робили УЗД, оскільки лікарі не бачили в цьому необхідності. Очікували молоді батьки двійню, тому і під час пологів жінці зробили кесарів розтин, який дозволяє уникати ускладнень.

Лікарі були шоковані після народження малечі. У новонароджених дівчаток були не тільки туго переплетені тільця, але і зрощені голови.

Лікарі Дайві повідомили про сіамських близнюків лише після того, як жінці вкололи заспокійливе. Дівчатка виявилися краніопагами — це найважчий різновид сіамських близнюків.

Два роки суцільного кошмару

Вілія і Віталія були крихітними, адже на двох їхня ваша складала лише 3,6 кг. Після пологів їх помістили в інкубатор, де вони провели ще 4 місяці.   

Вдома дівчатка поводили себе так, як і нормальні діти, але головки спричиняли справжні муки і батьки вирішили негайно шукати допомогу.

Операція довжиною в цілу добу

У Вільнюсі батькам повідомили, що лише один лікар може допомогти цим діткам — професор Коновалов.

Жахливим фактом було те, що у дівчаток зрослися не лише голови, а й мозок. Тому операція вимагала максимальної професійності, адже будь-яка помилка можна позбавити діток нормального функціонування. Тому і батьки ще довго не наважувалися на операцію, адже розуміли, що це дуже великий ризик. 

Операція з розділення сестер Тамулявічуте тривала майже добу, а після неї ще 20 додаткових операцій з відновлення та пластики й роки реабілітації.

Лише після року від першої операції батьки могли з полегшенням зітхнути, адже лікарі їм повідомили, що життю дітей ніщо не загрожує.  

Доросле життя сестричок

Цього року в липні дівчата відсвяткували свій 33-й день народження. Вони успішно закінчили інститут та проживають у Вільнюсі.

«Хоча ми і сіамські близнюки, але ми дуже різні — кожна з власними інтересами та поглядами. Під час відпочинку ми селимося в різні номери і ніколи не носили однаковий одяг»- розповідають сестрички.

Давайте ж побажаємо їм щастя!

Вас вразила ця історія?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: