Як вберегти себе від кліщів, та що робити, якщо укусив кліщ. Візьміть на замітку

В теплу пору року люди більше часу проводять на природі.

Цей період відомий не лише палючим сонцем, а й кліщами, які можуть завдати неабиякої шкоди організму. Хоча укуси кліщів можуть викликати невеликий дискомфорт, основна небезпека виходить не від самого кліща, а від патогенних мікроорганізмів (бактеріальних і вірусних), які переносить кліщ. За своє життя кліщ кусає багатьох тварин, птахів і, іноді, людей — а тому здатний передавати деякі інфекції між своїми господарями.

Де можна підчепити кліща

Найчастіше кліщі перебувають в сирих та вологих місцях з поганим освітленням, зокрема Вони мешкають в лісистій чи трав’яній місцевості, де зберігається висока вологість. Кліщі люблять перебувати поблизу стежок, по яких ходять тварини (в тому числі і миші). Люблять місця, де пасеться худоба, різні вирубки та глухі місця. Буває й таке, що кущі оселяються на сонячних місцях, зокрема на схилах. Вони майже всюди, де росте трава. 

Найбільш активні кліщі саме в травні-червні. Потім їх активність спадає й знову проявляється в серпні-вересні.

Як вберегти себе від кліщів

Якщо ви ідете в місцевість, де можуть мешкати кліщі, потрібно попередньо добре підготуватися. Одягайте речі з капюшоном чи кепкою, довгими рукавами, а штани заправте в шкарпетки.Для захисту намастіть себе репелентами: ДЕТА (наноситься на шкірні покриви) та перметрин (лише на одежу).

Після того, як ви повернулися додому, ретельно огляньте тіло, особливо шию, пахви, пахову область, ліктьові й колінні згини, пупок та вуха.

Також небезпека кліщів є в тому, що вони можуть потрапляти в житлові приміщення на одежі. Тому потрібно оглянути речі та обробити.

Якщо кліщ вкусив, що потрібно робити.

Зателефонуйте за номером 103 чи зверніться до медустанови.

Щоб видалити його зі шкіри, потрібно використати зігнутий пінцет або хірургічний затискач. Захопіть пінцетом близько до хоботка, далі обережно підтягніть та обертайте його навколо своєї осі. Після 1-3 обертів кліщ відпускає.

Перевірте, чи не залишилася голова. Якщо вона все-таки відірвалась, то це місце потрібно продезінфікувати ватним тампоном, змоченим у спирті й видалити голову простерилізованою голкою.

Будьте здорові!

Як методи від кліщів знаєте ви?

U2
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: