Як видалити 20 типів плям – збережіть, стане в нагоді!

Усі господині знають, що чиста білизна – це основа ідеального дому.

Правда, навіть дорогі засоби не завжди справляються з тим, щоб повернути білизні свіжість та вивести всі плями.

Хоча зараз всі перуть речі в пральних машинах, потрібно вміти відіпрати плями від соку, крові, вина, пива, шампанського, трави, жуйки, томата, соусів, риби та інших продуктів.

Ось 20 способів видалення різних плям.

1. Ні в якому разі не використовуйте для прання штучних шовкових тканин такі речовини, як перекис водню, ацетон, лимонну та оцтову кислоти. 

2. Якщо у вас присутні плями на штучній шкірі, то їх можна вивести лише мильною водою теплих температур. Використання спирту, бензину, ацетону суворо забороняється.

3. Плями від фруктів і фруктових соків найкраще очистити за допомогою наступного засобу: потрібно змішати гліцерин та горілку в однакових пропорціях та нанести на пляму. Можете ще помістити тканину над парою та протирати плями оцтом.

4. Якщо у вас плями на одязі застарілі, то підігрійте каструлю з водою, доведіть до кипіння, помістіть зверху тканину та натріть пляму лимонним соком.

5. Можна також видалити пляму лимонним соком, розведеним навпіл з горілкою або денатуратом, потім протерти ганчіркою, змоченою розчином води з нашатирним спиртом.

6. Свіжі плями від яблук, малини, черешні потрібно змивати наступним чином: змочити ватний тампон в розчині теплого молока і мильної води./

7. Плями від чаю видаляються сумішшю гліцерину з нашатирним спиртом (4 частини гліцерину і 1 частина нашатирного спирту).

8. Плями від кави, какао видаляються нашатирним спиртом, наполовину розведеним водою. Особливо хороший ефект досягається, якщо спочатку протерти пляму бензином.

9. Свіжі плями від червоного вина, фруктів потрібно засипати сіллю і промивати водою з милом або протерти S-процентним розчином нашатирного спирту, а потім промити.

Пошепки

10. Плями від білого вина і шампанського протерти гліцерином, підігрітим до 40-50 градусів, потім промити теплою водою.

11. Плями від вина та пива з бавовняної скатертини  легко видаляються лимоном. Просто натріть плями лимоном та помістіть під пряме сонячне проміння. Після цього прополощіть тканину. 

12. Винні плями потрібно замочити в теплому молоці, потім замочити й прополоскати в холодній воді, і на кінці – в гарячій.

13. Плями від пива слід зачистити нашатирним спиртом, а потім випрати звичним способом.

14. Свіжі плями від трави (зелені) найкраще видаляються денатуратом, а ще можна спробувати видалити горілкою. Також ще можна приготувати наступний розчин: 1 чайна ложка солі на 1/2 склянки теплої води й протерти пляму, а потім ополіскувати.

15. Свіжі плями від трави (зелені) на білому можна видалити  3-процентним розчином перекису водню з невеликим додаванням нашатирного спирту.

16. Плями від духів і одеколону на шовковій і вовняній тканині слід виводити наступним чином: одежу спершу замочити у чистому гліцерині, а потім протерти ватку, які попередньо змочили ацетоном або сірчаним ефіром. 

17. Плями від духів і одеколону на білих тканинах потрібно попередньо  виводити в три етапи: перше – замочити в нашатирному спирті, друге – замочити в розчині гідросульфіту, а потім через 3 години опустити ще в розчин щавлевої кислоти (щіпка на склянку води).

18. Плями від губної помади на шерсті і шовку можна вивести чистим спиртом. Насправді це дуже легко і просто.

19. Пляма від фарби для волосся найкраще видаляється сумішшю перекису водню з нашатирним спиртом. Також можна використати розчин гідросульфіту: 1 ч. л. розчинити в склянці води, підігріти до 60 градусів, потім змочити ватку і протерти пляму. Потім випрати звичним способом.

20. Плями від поту:  змішайте теплу мильну воду під час прання з розчином нашатирного спирту: 1 ч.л. на 1 л води). Якщо пляма застаріла, то змішайте горілку з нашатирем і протріть пляму.

Ви знали про такі способи?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector