Як відрізнити справжню паличку кориці від кассії. Адже ці продукти мають різний вплив на наш організм

Кориця – дуже корисна та ароматна спеції. Її часто додають у десерти та глінтвейн. Саме паличка кориці підсилює смак інших інгредієнтів, тому напій виходить такий соковитий. 

Однак, часто недобросовісні продавці продають інший, дешевший сорт замість натуральної кориці. Ну і вона вже не така смачна, запашна. Але знаєте, її, до речі, досить легко відрізнити від натуральної. 

Поділюся з вами порадами – як правильно обирати корицю. Вони вам точно знадобляться. 

Отож, люди використовують 4 види кориці: цейлонська (Шрі-Ланка та Західний регіон Індії), китайська, індонезійська і сайгонська, привезені з Індонезії, Китаю та В’єтнаму. 

Справжньою слід вважати саме цейлонську, а ті 3 сорти загально називають “кассія”.

В чому ж різниця?

Цейлонська кориця має виражений солодкий та м’який смак, приємний та ніжний аромат. А от кассія дуже різка за запах, насичена, а після смаку з’являється навіть нотка гіркоти. 

Справжню корицю використовують для приготування десертів, для того, аби надати страві м’якого та ароматного запаху. А ще її додавали до французьких тостів на сніданок чи навіть для вівсянки, аби замінити цукор чи мед. Ну і кориця підходить ще для кави.

Пошепки

Її навіть використовують при виробництві іграшок для аромату та фарби. Адже кассія не стійка і швидко стирається. 

Як відрізнити корицю від кассії?

Спершу зверніть увагу на упакування, має стояти позначка Cinnamomumzeylonicum. А якщо є позначка Cinnamomumaromaticum – то це кассія. 

Паличка справжньої кориці завернута, як папірус, має тонкі стіночки та рівний коричневий колір. А кассія дуже груба, не так закручена і має нерівний відтінок. 

Перемелену корицю важко визначити на око. Візьміть йод та наберіть декілька капель. Цейлонська кориця стане блакитного кольору, а кассія темно-синього. 

Шкідливий вплив на організм. 

У кассії міститься такий елемент, як кумарин. У великій кількості він викликає головні болі, розлади травлення, діарею та запаморочення. Тому якщо ви хочете використовувати корицю для лікування, то варто використовувати натуральну цейлонську. 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector