Як виховати дитину, щоб не було потреби на неї кричати: 7 простих правил

Насправді, не існує формули ідеального виховання. Все залежить від особливостей особистості самої дитини. Але багато чого залежить від батьків. Деякі хочуть виховати успішного бізнесмена, інші прагнуть, щоб їхня дитина була просто щасливою. Різне поєднання цих якостей народжує різні стилі виховання. 

Способи виховання та методики є різні, але є одне, те що поєднує їх всіх: вони не повинні ламати дитячу психіку. Як це виховувати дитину, не використовуючи агресію та залякування?

1. Не кричи на дитину

Для правильного розвитку дитини життєво необхідні любов і турбота батьків. Коли вона їх не відчуває, створюється грунт для виникнення великої кількості проблем. Мова йде не тільки про відхилення в поведінці. Цілком реально поява проблем зі здоров’ям.

А нелюбов дитина відчуває саме під час крику та докорів у свою сторону. Часті крики можуть перетворити вашу дитину у лайливого підлітка, або в безвольну особистість. Якщо ви не хочете такого майбутнього для дитини, навчіться контролювати себе та власні емоції. 

2. Хвали дитину

Запам’ятайте, що хвалити дитину потрібно частіше ніж лаяти. Якщо ви прийшли додому, а там не застелене ліжко, уроки не зроблені, не обов’язково одразу кричати. Ви спершу похваліть дитину за щось, наприклад, успіхи в географії, а потім спокійно поясніть причину свого невдоволення.

Не бійтеся хвалити дитину, але і не потурайте її капризам.

3. Не завищуй вимоги

Не очікуйте того, що ваша дитина буде ідеальною в навчанні, співах, плаванні та футболі. Кожна людина наділена певним талантом. Одній дитині не може вдаватися все, що бажаєте ви. Ставтеся з розумінням до дитини та не змушуйте стрибати вище голови. 

Пошепки

4. Стань прикладом для наслідування

Не зловживайте нотаціями. Вони нудні і нецікаві дитині. Краще покажіть хороший приклад. Діти беруть за зразок поведінку батьків. Наприклад, син представлятиме життя чоловіків так, як влаштоване життя його батька. Якщо тато після роботи валяється на дивані, нічого не робить по дому, час від часу повертається додому напідпитку, то дитина буде вважати таку поведінку нормою.

5. Подружись з дитиною

Дружба з дитиною – це значить, що вона повинна знати, що в будь-яку секунду зможе до вас звернутися. В результаті від спілкування вона отримає допомогу і пораду, а не осуд. Коли ви будете перебувати в досить близьких стосунках, вам самим не захочеться на дитину підвищувати голос.

6. Присвячуйте дитині свій час

Тут не йдеться про те, щоб увесь день проводити з дитиною. Достатньо 30 хвилин в день, щоб вислухати, поцікавитися, як пройшов день та прочитати разом книгу. Часто діти поводяться жахливо саме через брак уваги батьків.  

7. Полюбіть себе

Ви повинні жити в гармонії з собою. Лише тоді зможете виховувати повноцінних особистостей. Часто батьки переносять свої психологічні переживання та проблеми на дітей. Вирішіть спочатку свої проблеми, а потім візьміться виховувати дитину. 

Щаслива та самодостатня мати не буде підвищувати голос на дитину.

Щоб ви ще додали до цього списку?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector