Як виростити лавровий лист у себе в квартирі

Більшість людей мріють про успішність та багатство, але мало хто знає, що в цьому їм може допомогти лавровий лист. Потрібно просто виростити його на підвіконні. Правда, ще потрібно правильно його помістити, в певний сектор, і тоді щастя точно ваше. 

Але кому слава до нічого, не забувайте, що лавровий лист — це неймовірна спеція, яку використовують для приготування більшості страв. А так просто простягнув рукою, зірвав листок і все.

ЛАВРОВЕ ДЕРЕВО

Лавровий лист — рослина Середземного моря, яка володіє неабиякою ще з часів Античності. Рослину часто можна побачити у творах мистецтва, адже це дерево вважалося священним. 

Але лавровий лист є ще дуже корисним для здоров’я людини.

Це є справжній скарб, адже у ньому містяться всі необхідні нашому організму макро- та мікроелементи: фітостерин, ліналоол, ефірна олія, дубильні речовини, камфора і кислоти: мурашина, капронова, масляна, лауринова, оцтова. В складі також є незліченна кількість сполук: жири, білки, вуглеводи, вітаміни групи A, В, С, РР; елементи — магній, калій, натрій, мідь, цинк, залізо, марганець та фосфор.

ШЛЯХЕТНИЙ ЛАВР НА ПІДВІКОННІ

Підготовка насіння.

1. Паростки мають бути готові в теплі та довгі сонячні дні, тому осаджують їх ще пізньої осені. Насіння висаджують в ґрунт, але перед цим горошини потрібно натерти наждачним папером або подряпати їх ножем.  

2. Потім поміщаємо насіння в теплу воду на декілька днів. Вони мають набухнути й тільки після цього поміщаємо в стаканчик з вологим прожареним піском на 1 см.

3. Пісок потрібно накрити плівкою і залишити насіння проростати. Потрібно інколи поливати пісок. Після перших сходів плівка знімається, а коли вже буде мінімум 3 листки — можна пересаджувати в ґрунт. 

Розмноження держаком.

1. За допомогою держака лавровий лист не складно виростити. Зріж з куща зелену гілочку довжиною 20-25 сантиметрів.

2. Живці розділити та зірвати нижнє листя.  «Корневином» потрібно обробити косий зріз держака.(стимулятор коренеутворення).

3. Держак потрібно посадити в стаканчик з піском, або можна помістити в пластикову пляшку. 

4. Держак потрібно двічі на тиждень зволожувати, тоді він пустить коріння вже за 4 місяці. Після цього пересаджуємо в горщик.

 Пересадка саджанців.

1. Горщик потрібно наповнити спеціальним дренажним шаром з моху, перліту і компосту в пропорціях 1:1:2. 

2. Молоді пагони потрібно розправити в ґрунті. Горщик помістити в півтінь, не можна тримати під прямими сонячними променями, але темрява також шкодить.

Догляд та збір врожаю

Вирощують лавровий лист при температурі  15-20 градусів в літній час і 10-12 градусів взимку. Цій рослині потрібна волога, тому не забувайте обприскувати вазон та інколи ставити під душ. 

Наступна пересадка відбувається через 2 роки, адже саме в такий період кореневище розростається і в горщику йому може бути тісто. 

Листя збираються в листопаді-грудні та зберігаються понад рік. Далі листя гірчать.

Ви б вирощували лавр на підвіконні?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: