Як виростити велику цибулю, яка буде довго зберігатися

Хоча городня ділянка у мене з’явилися не зовсім давно, але за ці декілька років я знаю одне: у мене завжди росте чудова цибуля. А все завдяки сусідці, яка навчилася всім хитрощами. Ось ними хочу ділитися й з вами. 

Секрет перший

Цибуля не дуже добре родить в глинястих ґрунтах, тому перед посадкою їх необхідно зробити кислими. Для цього сипимо на грядку торф, пісок й все перемішуємо. Також з осені можна використати слаболужний ґрунт, але навесні робити це вже пізно. 

Секрет другий

Дезінфекція перед посадкою. Підготуйте розчин: розчиніть 1,5 столові ложки марганцівка в 10 л теплої води. Насіння замочувати в такій суміші протягом 20 хвилин. 

Секрет третій

Обов’язково пообрізайте вершечки, щоб полегшити проростання.

Секрет четвертий

Щоб не завелася цибулева муха, насипте рядок солі. 

Секрет п’ятий

Найкраще сусідство для цибулі — морква, запах якої також відлякує цибулеву муху. А от цибуля відлякує морквяну муху.

Секрет шостий

Три обов’язкові підгодівлі: 

  • 1-ша — коли проявляються перші листочки — гнойова жижа (1 л гною на відро води) або курячий послід (1 склянка на відро води) + 30-40 г суперфосфату, попередньо розчиненого в теплій воді + стакан золи.
  • 2-га підгодівля через два тижні: суперфосфат — 30 г + сечовина 10 г + калій 5 г на відро води.
  • 3-тя підгодівля — наприкінці червня — суперфосфат 30 г + сечовина 10 г + калій  5 г. 

Не потрібно переборщувати з азотними добривами. Ви отримаєте хороше перо, а от самі головки постраждають. З калійних добрив обирайте сірчанокислий калій. 

Секрет сьомий

Для цибулі ніколи не використовується свіжий гній і хлористий калій (якщо ж вирішили вносити його і вносити, то тільки з осені) — ваш врожай знизиться вдвічі. Також памятайте про фосфор — від нього залежить величина цибулі.

Секрет восьмий

Збирайте цибулю ще до перших серпневих дощів, тоді вона буде зберігатися довше. Найкращим часом вважається — кінець липня. 

Секрет дев’ятий

Звичайно ж, потрібно якомога краще просушити цибулю на горищі, де є вітер. Потім зняти весь засохлий бруд, відрізати висохле перо, залишивши 8-10 см.

Секрет десятий

Також я ще інколи перебираю цибулю, щоб через одну погану не псувалися всі інші.

Цибулю я зберігаю в паперових мішках під столом до нового врожаю!

Ви вирощуєте цибулю?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: