Як все їсти та не товстіти: дізнайся, в який час їжа засвоюється, а в який перетворюється в жир!

Концепція більшості дієт заснована на тому, аби людина споживала меншу кількість їжі, незважаючи на час, який показує годинник.

Проте за теорією біоритмів можна їсти будь-що, дотримуючись певного розпорядку. Адже органи й системи органів мають періоди збільшення й зменшення активності. При правильному пануванню прийомів їжі можна пришвидшити обмін речовин, що безпосередньо впливає на схуднення. 

Коли краще їсти

Проведені дослідження дозволили сформувати приблизний план харчування на день:

З 6 до 10 ранку – період найвищої активності шлунку й кишківника. Це найкращий час для поживного сніданку. Перед цим можна випити склянку літньої води з чайною ложкою меду та лимонного соку. Це запустить підшлункову залозу й печінку.

Не обмежуйте себе і їжте продукти з великою кількістю клітковини, вуглеводів та білків. Наприклад, підійде цільнозерновий хліб, яйця, твердий сир, вершкове масло, каша на молоці з додаванням фруктів. Забудьте про легкі сніданки, адже усе спожите зранку повністю засвоюється і перетворюється  в енергію.

З 9 до 11 і з 11 до 13 – період посиленого функціонування серця й селезінки. У цей проміжок часу наш мозок готовий плідно працювати, а допоможе йому в цьому невеликий перекус. Наприклад, жменя горіхів, сухофруктів або йогурт з бананом. 

З 13 до 15 – у роботу вмикаються шлунок та кишківник. Проте через підвищений рівень амілази й протеази (ферментів, які розщеплюють цукор й крохмаль) слід з’їсти нежирне м’ясо курки чи рибу разом з овочевим гарніром, які зможуть вдосталь наситити організм.

З 16 до 17  – період активної роботи сечового міхура і потових залоз. У цей часовий проміжок утримайтеся від прийомів їжі. Натомість випийте вдосталь води і проведіть тренування. Процес жироспалювання буде максимальним. 

Пошепки

З 17 до 19 – ідеальний час для вечері. Вона повинна бути легкою і вдвічі меншою, ніж обід. Наприклад, підійде курка, риба, овочевий салат, сир та несолодкі фрукти. 

Органи кишково-шлункового тракту працюють значно повільніше після 19:00. Припиняється виробіток травних ферментів. Якщо перед сном ви відчуваєте голод, то можна заглушити його склянкою кефіру. Далі переходьте на трав’яні чаї. 

З 20 до 21 – проміжок часу, коли в організмі активно виробляється мелатонін, гормон сну. Ви можете посприяти цьому процесу чаєм без кофеїну. Наприклад, з ромашки, меліси або чебрецю. Завдяки цьому ваша нервова система заспокоїться, а сон буде якісним

З 22 до 24 – період підвищення концентрації мелатоніну і соматотропного гормону, який відповідає за ріст у дітей та метаболізм у дорослих. Якщо людина в цей час спить, то в її організмі може спалитися до 900 ккал. 

Якщо дотримуватися цього графіку харчування, то вийде не лише забути про зайві кілограми, але й покращите своє самопочуття. Зранку ви будете прокидатися із повним зарядом сил та енергії, а гарний настрій ніколи не покидатиме вас. 

А якого режиму харчування дотримуєте ви?

Ця стаття написана з метою ознайомлення і просвіти. Її не можна вважати заміною професійної медичної консультації, діагностики чи лікування. Не займайтеся самолікуванням і звертайтеся до свого лікаря з будь-яких питань стосовно власного здоров’я. 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector