Як вичавити максимум з встановлених радіаторів і збільшити їх тепловіддачу? 3 простих правила

Вже розпочався опалювальний сезон, то ж ми сьогодні поговоримо про радіатори. Ми вирішили розповісти, як використати батареї на всю потужність. Збільшити тепловіддачу можна, однак для цього потрібно налаштувати правильну конвекцію. Отже, перше правило …

1. Конвекція

Простими словами – це циркуляція повітря: збір холодного повітря знизу і викид гарячого в приміщення. В більшості квартир опалювальні прилади обігрівають приміщення лише на 30-40% від своєї потужності. Зазвичай так трапляється тоді, коли господарі прикривають радіатори щільними шторами, декоративними екранами або ховають у вузькі глибокі ніші. Всі ці маніпуляції призводять до дефіциту повітряного потоку. Схема тут проста: чим менше повітря проходить за радіатором, тим менше тепла віддається.

Саме тут і заважають важкі штори, підвіконня, адже все це перекриває практично половину верхньої частини приладу. Ще при монтажі радіотаро зверніть увагу: відстань від стіни до задньої панелі а= 5 см. Як відомо, радіатор прогріває те повітря, яке проходить саме між стіною і задньою панеллю, тому важливо, щоб відстань від підлоги до приладу і від приладу до підвіконня було не менше 5 см.

Звісно, якщо є можливість, то можна встановлювати відстань і в 7-10 см, так ще краще, оскільки тоді повітря буде проходити безперешкодно. Якщо ви відрегулюєте цей момент, то тепловіддача одразу збільшиться.

2. Тип обв’язки

Не варто ще забувати і про тип обв’язки. Це може бути й одностороннє, і двостороннє підключення, які між собою поділяються на діагональне, бічне і т.д. Для кращого розуміння просто гляньте на схему нижче, щоб зрозуміти, як схеми підключення впливають на продуктивність. 

Пошепки

Якщо радіатор підключений до подачі внизу, то при можливості подачу слід перенести наверх. Так ви одразу збільшите продуктивність пристрою з 88% до 98%. Погодьтеся, що чимало! Саме діагональний тип підключення рівномірно прогріває радіатор.

3. Користь екрана

Саме екран зберігає тепле повітря, яке могло б піти в холодну стіну. Таким чином він відбиває тепло і переміщає його в приміщення. Зазвичай холодна стіна забирає близько 3-4% тепло і цю частину реально зберегти.

Екран повинен відступати від радіатора з кожної сторони на 5 см. За допомогою такої установки можна збільшити температуру в приміщенні на два градуси.

Ось такі хитрощі допоможуть вам отримати максимум тепла в холодну пору року. Які помилки допускали Ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector