Як вирахувати відсоток від числа без калькулятора

Математика – це наука, яка не всім легко дається. У когось немає проблем із задачами та прикладами, а комусь без підказок та калькулятора не обійтися. Однак у більшості школярів виникають проблеми з обчисленням відсотків. Та не варто хвилюватися, адже  ми готові спростити ваше життя й розповісти про метод, який допоможе вам без зайвих зусиль знайти відсоток від числа. 

Спосіб обчислити відсоток від числа

Оскільки ці знання є важливими не лише на уроках математики, але й у повсякденному житті, то ця інформація буде корисною як дітям, так і дорослим. Про цей спосіб ви не почуєте за шкільною партою, але ми відриємо вам усі секрети. 

Метод зі школи

Вчителі показували, як шукати відсоток від числа методом пропорції. Пам’ятаєте цю схему? Якщо ні, то прийшов час освіжити свої знання. До прикладу, обчислимо 60% від 80. 

Звісно, набагато зручніше робити це у письмовому вигляді, а не усно. 

Перший крок: записуємо, що 80 – це 100%.

Другий крок: формування пропорції, де знаку питання (або х)  відповідає 60%. Для того, щоб знайти х потрібно 80*60%, а добуток поділити на 100%. 

Виконуємо арифметичні дії й отримуємо такий результат: х = 48. 

Пошепки

Метод простий і дієвий, але обчислити його в голові не так легко. Однак не завжди є час та можливість провести обрахунки письмово, тому ми хочемо поділитися іншою технікою, яка є не менш ефективною. 

Найпростіший спосіб обчислити відсоток від числа

Запам’ятай цю схему й потренуйся кілька разів, щоб більше ніколи не мати проблем із відсотками. 

Щоб зрозуміти, як це працює обчислимо 40% з 70. 

Жодних пропорцій складати не треба. Натомість свою увагу слід зосередити на числах 4 та 7. 

Тепер нам потрібно виконати всього одну дію, щоб знайти відсоток від числа, а саме 4*7. У результаті виходить 28. Ось і все!

Цей спосіб є найпростішим. Його легко запам’ятати й застосовувати. При цьому не потрібно витягати калькулятор чи вести якісь записи. Тепер ваше життя стане простішим. Не забудьте розповісти про цю техніку своїм друзям, адже від вчителів вони цього ніколи не дізнаються!

А ви знали про такий спосіб обчислення відсотку від числа?  Спробуйте потренуватися й написати правильну відповідь: 30% від 50 = ? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector