Як виростити гранат із кісточок в домашніх умовах

Серед безлічі фруктів особисто я обожнюю гранат. Ще після першої вагітності мені прописали пити гранатовий сік для покращення тиску і відтоді почалася моя манія. 

Думаю, я така не одна і багатьом подобаються ці червоні кисло-солодкі зернятка. І для справжніх поціновувачів я сьогодні відкрию секрет шаленої економії грошей. 

Тепер ви не переплачуватимете за гранат, бо зможете виростити його просто у себе на підвіконні.

Тепер серед красивого розмаїття ваших вазонів з’явиться корисне деревце.  

Ловіть декілька корисних хитрощів, які точно стануть вам у пригоді в цій справі.

Уже з власного досвіду скажу, що виростити гранатове дерево можна і зі звичайного покупного плоду. Нічого нереального вам точно не знадобиться. Усе є під рукою.

Тож передусім вам потрібно взяти купований гранат, очистити його від м’якоті. Чудово, якщо у вас просто завалялися залишки цього плоду. тоді достатньо просто взяти кісточки і  провести над ними наступні маніпуляції.

Заливаємо насіння дистильованою водою і залишаємо на одну добу. 

Опісля висаджуємо кісточки в ґрунт. Можна у звичайний, але я використовувала спеціальний, який знайшла у найближчому квітковому магазині. Також важливо, щоб місткість, у якій ростиме наше деревце, була досить глибокою та мала високі бортики. У моєму випадку це не менше, ніж 10 сантиметрів. І варто проробити в ній дренажні отвори. Або ж через застій води зерна просто почнуть гнити.

Також рекомендую вам просушити насіння перед посадкою. Зробіть це одразу, як дістанете кісточки з води. 

Занурюємо їх у підготовлений попередньо ґрунт на півтора сантиметра і поливаємо водою. Закриваємо горщик харчовою плівкою і переставляємо саджанці в тепле місце.

Пошепки

Уже через три – чотири дні ви зможете помилуватися першими паростками. 

Але це тільки початок. Щоб гранат прийняв і зацвів, йому потрібно створити сприятливі для цього умови. 

Полив краще здійснювати за допомогою обприскувача раз на два дні. 

Не варто залишати рослину без сонця. Воно у літній час потрібне йому щонайменше 10 годин на день. В осінньо-зимовий період користуйся фітолампою або просто тримайте рослинку на вікні.

Якщо ви все зробите правильно, то ваш гранат продовжуватиме рости. Ви самі помічатимете, як він змінюється в розмірах. Я на цьому етапі починаю робити форму дерева за допомогою пікірування. Для цього я обрізаю верхню гілку, залишивши тільки бічні. Це допоможе гранатові не тягнутися тільки вгору, що при цвітінні та утворенні плодів просто зламає дерево. 

Робити це варто періодично упродовж року. 

У результаті ви отримаєте просто прекрасний вазон. Так триватиме три роки і тільки на четвертий деревце потішить вас плодами. 

Отож, тепер і ви зможете виростити гранат у домашніх умовах, адже ознайомилися з усіма нюансами цієї справи. Як бачите, усе дуже просто та економно.Одначе, доведеться трохи почекати, перш ніж ця краса стане плодовитою.

Зате уявіть здивування гостей, які побачать на вашому підвіконні це диво-деревце. Мої були просто в захваті! Тож і вам раджу спробувати!

Які фрукти ви вирощували самотужки?

А як щодо гранату?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector