Як я почув, що уряд збирається відмінити пенсію – за голову взявся! Маму сам не потягну, а ситуація, яка недавно трапилася, показала, що на брата надіятися не можна…

– Моя свекруха вже давно пенсійного віку, але вона тривалий час продовжувала працювати, — ділиться невістка Олена. – Ольга Василівна не хотіла висіти тягарем на шиї у своїх дітей, тому не погоджувалася йти з роботи. Однак там керівництво просто мріяло позбутися пенсіонерки й взяти на її місце когось молодого. Все ж свекруха не витримала напруги й тиску, тому злягла. Після цього сини заборонили їй працювати й змусили звільнитися. Особливо на цьому наполягав молодший. 

В Ольги Василівни було двоє дорослих синів. Обоє одружені і мають своїх дітей. З невістками жінка добре ладнала й підтримувала дружні відносини.

– Олег запропонував виплачувати матері по 15 тисяч гривень, — далі веде Олена. – Мовляв, разом з пенсією буде виходити та сума, яку вона заробляла на роботі. Раніше свекруха вміла економно розпоряджатися своїми коштами, але зараз вона звикла ні в чому собі не відмовляти. 

– Звісно, вона забезпечувала виключно себе, тому й привикла до всього хорошого. 

– Вона вже забула, що таке державні лікарні чи робота на городі. Кожного року їй обов’язково потрібно було відпочивати в теплих краях, а в холодильнику завжди лежали морепродукти, свіже м’ясо та інші делікатеси. Набори сирів чого тільки вартують! 

Чоловік Олени не був таким щедрим, як його брат. Він запропонував давати мамі по 10 тисяч, скидаючись навпіл. Проте додатково вони будуть давати їй кошти на інші потреби: стоматологію, ліки, великі покупки тощо.

Пошепки

– Перших кілька місяців все було чудово. Свекруха сиділа вдома й отримувала по десять тисяч. Вона була вдячна своїм дітям за турботу й запевняла, що грошей їй на все вистачає, – веде далі невістка. – Олег на початку літа пішов у відпустку й вирішив разом зі сім’єю поїхати на відпочинок в Карпати, мовляв, доньці не завадить гірське повітря. Спочатку вони відправилися троє, а потім до них приєдналася Ольга Василівна. Через місяць Олег зателефонував до Андрія з проханням виплатити матері повну суму грошей, а він пізніше віддасть свою частину. 

Брат не мав підстав відмовляти, тому послухав Олега.

– Проте через місяць він заявив, що грошей у них й надалі немає, — скаржиться Олена. – Виходить, що брат чоловіка вдало віддихнув, а тепер ми маємо самостійно забезпечувати його матір. Незабаром потрібно вкотре перерахувати свекрусі кошти, а від Олега ні слуху ні духу. Андрій телефонує до нього, а все марно. 

Зрозуміло, що молодший син має фінансові труднощі, адже усі витрати йдуть на виплату іпотеки, підготовку доньки до школи й оплату комуналки. 

– Та хіба нас повинно це хвилювати? – обурюється Олена. – Наш син цього року закінчує одинадцятий клас, тому будь-які заощадження не будуть зайвими. Ми не зможемо самостійно утримувати Ольгу Василівну й залишатися на плаву!

Спочатку Олег запевняв, що буде виплачувати матері по 15 тисяч гривень, а тепер навіть 5 дати не може. Обоє синів мають стабільний дохід, але не можуть подбати про свою матір. Чи, можливо, не хочуть?

Що робити в такій ситуації? Чи повинні дорослі діти забезпечувати своїх батьків?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector