«Як заготовити на зиму хрустку і соковиту капусту?» – це питання особливо актуальне

Сьогодні ми поговоримо про те, як  правильно квасити капусту  і яких помилок не можна допускати, щоб ваша квашена капуста була смачною та хрусткою. 

Щоб заквасити капусту не достатньо просто купити гарний качан, потрібно знати певні нюанси. 

Часто трапляється таке, що купляєш один мішок капусти, потім через тиждень другий, готуєш все за однаковим рецептом, але одна капуста виходить хрустка і смачна – те, що треба, а інша взагалі до нічого – м’яка і слизька…

Приготування квашеної капусти

1. Згідно з народними повір’ями, вважається, що квасити капусту потрібно вже після Покрови Пресвятої Богородиці. І це знаходить розумне пояснення: саме після заморозків в капусті виділяється молочна кислота, яка забезпечує вдалий процес квашення.

2. Якщо ви хочете квасити капусту, то потрібно обирати сорти, які достигають пізно, саме їх можна зберігати довго. Якщо ж ви придбали ранню капусту або середньостиглу, то навряд чи вдасться отримати хороше квашення. 

Обирайте капусту, яка має округлий качан – вона буде значно соковитішою. А от приплеснуті пласкі качани зазвичай сухі.

Чим більша капуста, ти більше в неї соку. Листи мають бути соковиті, при натисканні качан має трішки прохрустіти, але бути щільним. Пухкі краще не купляти. 

3. Займатися закваскою варто тільки коли місяць росте, в ідеалі на 5-й або 6-й день після молодика. Якщо ви заквасите капусту в цей період, вона буде соковитою та хрусткою. 

Пошепки

4. Моркву слід давати не надто багато, бо тоді капуста буде м’якою. Ідеальні пропорції – одна морквина на трилітрову банку капусти.

5. Сіль обирати не йодовану, і додавати в таких пропорціях: на 1 кг 20 г кухонної солі.

6. Посуд для квашення слід обирати скляний, пластиковий або емальований. Не обирайте залізні або алюмінієві місткості тоді ваша капуста буде мати металічний присмак, що значно погіршить її якість.

7. Процес закваски починати при кімнатній температурі, а закінчувати при 0 градусів – це допоможе отримати бажаний хрускіт. 

8. Обов’язково готову капусту з морквою та сіллю потрібно перетерти руками. Так виділиться сік і швидше розпочнеться процес бродіння. В банку або відро укладати капусту щільно. 

9. Щоб капуста не стала надто м’якою, слідкуйте за тим, щоб капустяний сік повністю покривав овоч. 

Обожнюю квашену капусту, адже взимку з неї можна приготувати безліч страв. 

Ви робите квашену капусту?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector