Як захистити психіку в тривожні часи

Останнім часом у світі трапляються різні проблеми та негаразди, які завдають непоправної шкоди не лише нашому здоров’ю, а й психіці. Як зберігати холодний розум та не впадати в паніку, ми вам розповімо у цій статті.

1. Припиніть безперервно стежити за новинами

Якщо весь час приділяти увагу лише одній темі та безперервно читати інформацію, це завжди буде тримати свідомість в напрузі. Потрібно знати останні новини, але не приділяти цьому весь свій день.

2. Ретельно вибирайте джерела

В інтернеті часто поширюється фейкова інформація, основна мета якої, набрати максимальну кількість переглядів. Довіряти можна лише офіційним джерелам інформації — урядовим сайтам. 

3. Робіть перерви в користуванні соцмережами

Потрібно відволікатися та знайти для себе інше заняття. Можна, переглянути улюблені фільми, або почати читати книги. 

4. Спілкуйтеся з людьми

Якщо доводиться сидіти в самоізоляції, постарайся частіше спілкуватися з друзями й близькими телефоном або по відеозв’язку. Підтримуйте один одного і діліться думками та переживаннями. Разом з сім’єю або сусідами по квартирі можна грати в ігри й дивитися фільми.

5. Знімайте стрес і нервове виснаження

Найкращий засіб від тривоги та стресу — медитація та дихальні вправи.

Сядьте на стілець, щоб ноги торкалися підлоги, покладіть руки на коліна або стегна і зробіть 3-12 вдихів-видихів в три підходи в такий спосіб:

1) зосередьтеся на диханні й зробіть вдих на рахунок «один-два-три»;

2) затримайте дихання на рахунку «три», стисніть кулаки й напружте м’язи ніг і притягніть пупок до хребта;

3) повільно виконуйте повний видих на рахунок «чотири-п’ять-шість», розслабляючи м’язи. Відчуйте тепло і домашній затишок звичайного крісла.

Вас часто турбують тривожні стани?

 

U2
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: