Як захиститися від чужого негативу й перестати його поглинати

Щоб бути щасливими, потрібно припинити мислити в негативному ключі. Певною мірою песимізм є паразитом, який поглинає наші позитивні емоції й ми просто не маємо енергії рухатися далі. Поганим настроєм можна заразитися від іншої людини, тому потрібно вміти себе захищати від негативу.

Будь-яка емоція несе в собі певний сенс та енергію, вона є невидимою, тому ми можемо навіть не помічати, скільки негативу накопичуємо ззовні. Кожна людина по-різному реагує на токсичний вплив, але захищати себе потрібно кожному.

Як захиститися від чужого негативу й перестати його поглинати

Зазвичай негативні емоції виникають у нас внаслідок наступних чинників:

  • співчуття до чужого болю, співпереживання,
  • взяття відповідальності за “загальні проблеми” лише на себе,
  • проблеми у власному житті.

Нічого не має поганого в співпереживанні, але робити це потрібно грамотно, щоб не нашкодити власному емоційному стану. Адже постійне поглинання чужого негативу може призвести до депресії.  

Як не потрапити під вплив чужих почуттів та емоцій:

1. Наступні ознаки допоможуть вам зрозуміти, наскільки ви є емпатичними:

  • вам часто говорять, що ви надмірно чутливі й сприймаєте все надто близько до серця; 
  • ваше самопочуття погіршується, коли ви бачите біль інших; 
  • в галасливій компанії ви виснажуєтеся дуже швидко та відчуваєте емоційну пригніченість;
  • постійне спілкування з іншими людьми змушує вас відчувати дискомфорт; 
  • щоб знову відновити свої сили, вам потрібен час, щоб побути наодинці; 
  • ви постійно роздумуєте про свої переживання та почуття;
  • ви швидко ображаєтеся на зауваження інших. 

Бути емпатом – це добре, адже така здатність свідчить про ваше добре серце, однак інколи надмірна співчутливість може обернутися проти вас самих.

2. Знайдіть, що вас турбує, й визначте, чиї емоції відчуваєте – власні чи іншої людини.

Вам потрібно зрозуміти, що у вас викликає негативні емоції. Можливо, це знаходиться довкола вас. От ви переглянули цікавий фільм, у піднесеному настрої ідете на зустріч з подругою, яка повністю псує ваше хороше самопочуття. Ви просто вбираєте в себе чужий негатив. 

3. Уникайте ситуацій, які вас турбують.

Якщо після фільмів жахів, або розмови з людиною, ви стаєте пригніченими, то просто намагайтеся уникати цих ситуацій. При цьому не варто ображати інших, просто старайтеся тримати таких людей на відстані.

4. Концентруйтесь на власному диханні.

Дихальні практики є надзвичайно корисними, оскільки вони заспокоюють нервову систему й допомагають концентруватися на внутрішньому світі. Використовуйте медитацію, щоб позбутися негативних емоцій. Займіть комфортне місце, закрийте очі й почніть концентруватися на своєму диханні. Після декількох хвилин розслаблення, уявіть, що туман з негативних емоцій просто випаровується і покидає вас. 

5. Скористайтеся щитом.

Захищайте себе від негативу уявним щитом, який буде відділяти вас від людей, які завдають емоційної шкоди.Наприклад, це може бути біла стіна, яка вас відділяє від інших. Колір перепони не має значення, головне, щоб ви відчули, що вона працює.

6. Шукайте позитив та людей, які його випромінюють.

Не потрібно постійно перебувати наодинці, щоб не піддавати себе негативному зовнішньому впливу. Звичайно, енергетичних вампірів варто уникати, але навколо нас ще багато людей, які випромінюють добро. Це ті люди, поруч з якими ви щасливі. Саме з такими особистостями у вас відбувається здоровий обмін позитивної енергетики, який дарує можливість рухатися далі. 

Просто більше проводьте часу в компанії з цікавими особистостями До речі, таке почуття, як надія, теж заразне воно позитивно позначається на самооцінці й впевненості в собі.

7. Частіше вибирайтеся за місто.

Ніщо краще не оновлює духовний стан, як єднання з природою, тому намагайтеся прогулюватися парками, насолоджуватися чистим повітрям. Якщо більше часу ви проживаєте в місті, то їдьте на вихідні до лісу, річки, озера. Природа допомагає відновитися значно швидше, ніж спальне ліжко. Насолоджуйтеся красивими пейзажами й намагайтеся розвіятися. Пройдіться босоніж по росі, пориньте в туман й просто насолодіться навколишньою атмосферою.

Ці практики допоможуть вас віднайти внутрішню рівновагу!

Вам була корисною ця інформація? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector