Як змінилося харчування в дитячих садах за кілька десятиліть

Зараз до фрази «все найкраще – дітям» ми звертаємося дедалі рідше, хоч збайдужіння до слів не скасовує хорошого ставлення до малюків. А ось у 70-х роках XX століття цей слоган був чи не девізом нації, у якій вірили, що велике майбутнє тільки за нащадками.

Сьогодні поговоримо про початковий етап соціалізації дітей. Тобто про дитячі садки. Порівняємо ставлення та харчування ясел різних сторіч. І визначимо для себе, коли чада відігравали для держави важливіше значення.

Розпочнімо з їжі. Якщо цю статтю читають ті, кому ще пощастило або не пощастило пройти садочок в радянському союзі, то порівнювати його із сучасним буде ще легше.

Отож, їжа. Більшість батьків стверджує, що колись їх самих годували куди краще, ніж їхніх дітей зараз. Вони з особливою теплотою згадують обіди в дитячому саду. А це багато про що говорить.

Тож сьогодні пригадаємо, які страви найчастіше подавали в дитячих садах кілька десятків років тому. І порівняємо їх із сучасними альтернативами.

Каша – найкращий сніданок чемпіона, чи не так? Колись дітей просто змушували їсти молочні (і не тільки) каші. Особливо частим гостем на столі була манка з вершковим маслом чи варенням. В одних з цим смаколиком пов’язані хороші спогади, а в інших не дуже. 

Тепер такий обід вважають доволі калорійним та важким для дитячого організму. На зміну манній каші тепер приходять звичайні супи.

Джерелом білка і основним гарантом ситності на цілий день у раціоні радянських малюків нерідко ставав знаменитий яловичий гуляш. А гарніром були макарони, рис або картопляне пюре.

Але все ж таки підливу любили далеко не всі. Часом доводилося навіть віддавати ненависні шматочки м’яса сусідові, який їжею не перебирав.  

А один із найприємніших спогадів, напевне, сирна запіканка. А щоб страва була ситнішою, до нього додавали ложку сметани, солодкого варення або згущеного молока. Тут дітлахи вже не могли встояти.

Однак у кінці 80-х державні витрати на харчування дітей стали знижувати. Довелося шукати дешевші альтернативи.Саме тоді в дитячих садках стали популярними горохові супи, до яких нерідко могли додавати сухарики.

Дехто може пригадати омлет, горохове пюре, відбивні, котлети, рагу, рис з родзинками та чимало інших страв, які прикрашали дитячий пір у садках Втім, висновок залишається один – колись годували ситно та  смачно. До того ж навіть продукти були куди натуральнішими, ніж тепер.

Тож у  плані їжі діти справді отримували найкраще і найкорисніше.

Як щодо сьогодення? Зараз вартість харчування в дитячому садку регулярно збільшується, але до кількості та якості продуктів є чимало запитань.Можливо, раціон збагатився новими стравами, але наскільки вони стали кориснішими, судити не беремося. Хтось скаже, що це нормально, бо дитина повинна спробувати все. Втім, ніхто не скасовував того факту, що в дитячих садках ви платите за безпеку дитини і вам її зобов’язані забезпечити. Тому відстоюйте свої права і дбайте про власних малюків.

А якими були ваші найулюбленіші страви у дитячому садку?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector