Як зрозуміти, жорсткий чи м’який горошок в банці

Ще з дитинства я знаю, що в магазині має бути про запас баночка консервованого гороху та кукурудзи. Ці продукти виручають навіть в складні моменти, адже навіть з горошку можна приготувати різноманітну кількість страв.

 

КОНСЕРВОВАНИЙ ГОРОХ

Ідеальний консервований горох – ніжний, м’який, солодкуватий, але ніяк не твердий і з гірчинкою. Як знайти саме такий продукт на прилавках в магазині, читайте в цій статті. 

«Правильні» сорти і що означає напис «відновлений»

Для консервованого горошку використовують солодкі мозкові сорти і про це має вказуватися на банці. Якщо цей надпис відсутній, тому зверніть увагу на кількість вуглеводів в складі: менше ніж 5 г – продукт буле жорстким, ідеальний для супів, а від 6,5 г і більше – м’який горошок для салатів.

Інколи на етикетці також може бути вказано, що горошок відновлений: значить його створили шляхом відновлення сухого гороху. Смакові якості будуть низькими, а також й сам продукт має бути дешевшим. 

Пошепки

Чому важлива дата виробництва

Ви отримаєте солодкий консервований горошок, якщо його будуть закривати в банки одразу з поля. Це відбувається переважно в червні, липні, а також на початку серпня. Якщо зібрати горошок пізніше, то в ньому буде надто багато крохмальних речовин, внаслідок цього він стає гірким та терпким. Переважно пізні мозкові сорти використовують для виготовлення круп, однак деякі виробники можуть їх і консервувати. Тоді продукт буде мати не найкращі смакові якості. Саме тому завжди варто дивитися на дату виготовлення: обирайте місяці 06, 07, 08, а осінні обходіть стороною. 

А от взагалі інші дати можуть свідчити про те, що для виготовлення використовувалася суха сировина, або ж заморожений раніше горошок. Сама заморозка не впливає на смак продукту, однак тоді важко зрозуміти дати збору, оскільки, можливо, його заморозили за кілька місяців до того, а можливо, термін зберігання вже добігав кінця.

Що робити, якщо горошок виявився твердим

Консервований горох може не гірчити, однак бути надто жорстким. Тоді його краще додавати до підливи, соусів, різноманітних овочевих рагу та супів. А гіркий горошок краще протушкувати в молочно-часниковому соусі.

Лайфхак, як підготувати консервований горошок для салату: спершу потрібно злити розсіл, і весь горошок залити окропом. Прикрийте банку рушником та настоюйте до тих пір, поки вода не охолоне. Так ваш горошок точно стане м’яким. Якщо знати всі ці нюанси, то виникне менше несподіванок під час покупки.

Як Ви обираєте консервований горошок в магазині?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector