Як компактно розмістити на кухні все необхідне, зекономивши простір та час: 7 ідей функціонального використання підвіконь

Сьогоднішня тема, як ніщо інше, буде актуальною для власників маленьких квартир з кухнею скромних масштабів. Тут, погодьтеся, кожен сантиметр на вагу золота. Тому сьогодні ми покажемо вам, як облаштувати таку, здавалося б, нефункціональну поверхню як підвіконня, щоб зекономити трохи простору.  

Секретами з нами ділиться дизайнер, який допоміг не одній сім’ї максимально зручно перетворити підвіконня на робочу поверхню. Не вірите, що таке можливо?  Тоді пропонуємо вам 5 варіантів адаптованих підвіконь, які можуть і вам стати у пригоді. 

1. Частина робочої зони

У цьому випадку передусім слід звернути увагу на розташування самого підвіконня. Вимірявши висоту кухонної гарнітури, ви мали б отримати показник у межах 80 – 85 см. Це стандартні дані, втім, бувають і різноманітні відхилення.

У вашому випадку головне, щоб підвіконня та стільниця були майже на одному рівні. Якщо все прекрасно зійшлося, то об’єднайте дві позиції однією стільницею. 

2. Два яруси

Якщо підвіконня все ж таки не збігається з висотою стільниці, то журитися не слід. Просто зробіть зону у два яруси. Перехід можна замаскувати плиткою або іншим декоративним матеріалом. 

3. Підвіконня нижче стільниці

Якщо вам пощастило з високою стільницею і низьким підвіконням, то і на це ми маємо раду. Ви можете зменшити величину вікна і підняти майданчик вище, якщо йдеться про власний будинок. Але з багатоповерхівкою такі маніпуляції не будуть актуальними. 

Ви можете розмістити стільницю одразу біля вікна, якщо готові до того, що вікно буде відкриватися тільки для провітрювання. Або ж ви можете піти складнішим шляхом і замовити вікно з горизонтальним імпостом на рівні стільниці.

Ще ви можете спробувати знизити стільницю до рівня підвіконня. Це буде найлегший та найкоротший шлях для вирішення вашої проблеми.

І ще – не забувайте про батарею. Залишайте радіатор відкритим і не забувайте про способи циркуляції повітря, якщо ви плануєте робити внизу закритий простір. 

4. Місце для мийки

Пошепки

Ще один варіант раціонального використання підвіконня – мийка. Хоча тут доведеться миритися з маленькою висотою раковини, що навряд чи сподобається вашій спині. Але все ж таки це добряче зекономить вам простір.

Повозитися також доведеться з трубою для зливу. Її слід заховати, витримавши обов’язковий нахил в 2-3 см. Так що подбати про це слід заздалегідь.

5. Місце для трапези

З підвіконня може вийти пречудовий стіл. Але велику роль у зручності такого винаходу грає висота стільниці та підвіконня. Ось приклад акуратного столика, розміри якого ідеально підходять для зросту середньостатистичної людини.

6. Загальна лінія кухні

Ви можете з легкістю об’єднати робочу та обідню зони. Навіть якщо на шляху до втілення задуму ви наткнетеся на перепади висот, то їх можна вдало обіграти, як це показано на фото нижче.

А для людей, які люблять мінімалізм, рекомендуємо об’єднати все в одну суцільну поверхню, при цьому залишивши підвіконня вузьким. 

7. Місце для відпочинку

За допомогою підвіконня, на якому можна комфортно посидіти, кухня стане не тільки місцем для обіду та приготування їжі, а й зоною для відпочинку.  кухні можна не тільки працювати, а й відпочивати. 

Втілити це в реальність простіше, якщо у вас широкі та розлогі вікна.Достатньо буде тільки подовжити поверхню, щоб та випирала вперед, тим самим забезпечуючи вам якнайбільше місця для посиденьок.

Отож, усе це здається клопіткою та важкою роботою. Втім, повірте, воно того варте. Ви не тільки зекономите вільний простір, а й оформите власну квартиру чи дім у цікавому стилі. 

Тож не бійтеся експериментувати!

Який із варіантів сподобався вам найбільше?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector