Як зв’язати безшовні шкарпетки на двох спицях

Зима вже на порозі, а отже слід подумати, як вберегти себе від сильних морозів. Найголовніше, як нам завжди казали  в дитинстві, тримати в теплі ноги. Тож сьогодні саме про це і поговоримо. Що може зігріти вас краще, ніж теплі в’язані шкарпетки? Особливо, якщо зроблені власноруч – удвічі приємніше задоволення! 

Рукоділля, до слова, не тільки зігріває у холодну пору року, а й неабияк заспокоює нерви.

Досвідченні рукодільниці знають, що шкарпетки найчастіше в’яжуть на чотирьох спицях. Втім, це дуже клопітка та незручна справа. А ми готові поділитися з вами секретом, який спростить вам завдання. 

В’яжемо шкарпетки на двох спицях

Ця справа не така вже й складна, якою здається спочатку. Тому можете сміливо братися за спиці і випробовувати власні сили.

Вам знадобиться:

Спиці на волосіні;

Пряжа двох кольорів;

Нитка для набору петель;

Додаткова спиця;

Голка.

Процес:

В’язання шкарпеток починаємо з манжету. Рекомендуємо вам придбати не дуже тонкі спиці. Такими буде зручніше працювати. Наберіть 23 петлі звичним способом. Використовуйте при цьому нитку, яка відрізняється від основних кольорів. Далі ниткою, якою в’яжеться манжет і підошва, пров’яжіть 3 ряди лицьовою гладдю, включаючи початкові петлі.

Зніміть 1 кромкову петлю. На пров’язаних рядах обрана нитка відокремлює основний колір, тому потрібно підняти петлю іншого кольору спочатку на ліву спицю, пров’язати її лицьовою петлею, наступну виворітною, потім знову підняти нижню петлю на ліву спицю і пров’язати лицьовою петлею. Повторюйте ці маніпуляції до кінця ряду.

Тепер розпустіть додаткову нитку і візьміть пряжу основного кольору.

Далі зніміть кромочну петлю і пров’яжіть 1 лицьову, 1 виворітну до останніх двох петель у ряду. Остання петля пров’язується завжди виворітною, оскільки є кромковою.

Перекиньте пряжу, зніміть кромочну петлю і продовжуйте так само в’язати 2-й ряд. Усього таких рядів дванадцять.

Коли все буде готове, починайте хусткову в’язку: зніміть кромочну петлю і пров’яжіть 21 лицьову до середини манжету.

Із 22-ї петлі потрібно зв’язати дві петлі в одній: за передню стінку пров’язати лицьову, за задню — петлю. У вас має вийти дві петлі із однієї.

Петлі, які залишилися, пров’яжіть лицьовою стороною до кінця ряду, крайку не забувайте пров’язувати виворітною петлею.

14-й ряд: зніміть кромочну петлю та пров’яжіть 16 лицьових, а потім 12 виворітних петель.

15-й ряд: повністю пров’язуйте лицьовими петлями, крім кромкової.

16-й ряд: в’яжіть так само як і 14-й: 16 лицьових петель, 12 виворітних, 16 лицьових та кромкова виворітна петля.

З 17-го ряду починайте робити візерунок. Кромочну петлю можна зняти і пров’язуєте замість неї 16 лицьових петель. На додаткову спицю –  3 петлі і залиште їх за в’язанням. Наступні три петлі пров’яжіть лицьовими і відкладені три петлі – теж лицьовими петлями.

Ще три петлі наберіть додатковою спицею і помістіть перед в’язанням. Тепер пров’яжіть наступні 3 петлі лицьовими. Так само дов’яжіть 17-й ряд.

18-й ряд: кромкова, 16 лицьових, 12 виворітних, 16 лицьових та кромкова петля.

19-й ряд: повністю пров’язуємо лицьовими петлями.

20-й ряд: кромкова, 16 лицьових, 12 виворітних, 16 лицьових петель та кромкова.

Верхня частина:

З 21-го ряду починаємо в’язати верхню частину стопи, тобто 1-й ряд.

Для початку відріжте нитку і наберіть на праву спицю 22 петлі. Візьми нову нитку та пров’яжіть 20 петель лицьовими.

2-й ряд: кромкова петля, 4 лицьові, 12 виворітних, 4 лицьові.

3-й ряд: перша та остання петлі у ряду кромочні, весь ряд пров’язується лицьовими петлями.

4-й ряд в’яжеться, як 2-й.

Пошепки

5-й ряд: кромкова, 4 лицьові, 3 петлі зніми на додаткову спицю, залиш її за пряжею і наступні 3 петлі пров’яжи лицьовими. Нанижіть 3 петлі на додаткову спицю і розмістіть її спереду пряжі. 

Пров’яжіть наступні 3 петлі лицьовими. 

Потім 4 лицьові та кромкова петля.

6-й ряд в’яжеться, як 2-й та 4-й.

7-й ряд: кромкова, 20 лицьових, кромкова.

8-й ряд такий самий, як 2-й, 4-й, 6-й.

Далі з 9 по 32 ряди в’яжіть в такій же послідовності до потрібної довжини. Щоб визначити розміри, поміряйте стопу сантиметром. Довжина верхівки має бути на 2 см коротшою.

33-й ряд: знімаємо кромочну петлю, пров’яжіть 2 петлі разом лицьовою петлею вправо, далі 16 лицьових і 2 разом лицьових вліво (коса 3 на 3 вліво), кромкова.

34-й ряд: кромкова, 3 лицьових, 12 виворітних, 3 лицьових, кромкова.

35-й ряд: кромкова петля, 2 разом лицьових із ухилом вправо, 14 лицьових, 2 лицьових разом із ухилом вліво, кромкова петля. Кількість петель зменшилась до 18.

36-й ряд: кромкова, 2 лицьових, 12 виворітних, 2 лицьових, кромкова петлі.

37-й ряд: кромкова петля, 2 разом лицьова вправо, коса 3 на 3 вліво, коса 3 на 3 вліво, коса 3 на 3 вправо, 2 разом лицьова вліво, кромкова петля.

38-й ряд: кромкова, 1 лицьова, 12 виворітних, 1 лицьова, кромкова.

39-й ряд: кромкова, 2 разом лицьовою вправо, 3 лицьових, 2 разом лицьових вправо, 2 разом лицьових вліво, 3 лицьових, 2 разом лицьових вліво, кромкова петля. Разом 12 петель.

40-й ряд пров’яжіть його виворітними петлями. 

Верхня частина виробу готова.

Тепер почніть в’язати підошву. Для зручності рекомендуємо перенести петлі на ліву спицю. 

1-й ряд стопи: кромкова, 11 лицьових, далі 20 петель. Їх слід пров’язати вздовж правої сторони полотна верхньої частини виробу. 12 петель на носку також пров’яжіть лицьовими та набери вздовж другої частини шкарпетки ще 20 лицьових петель. Потім 12 петель лицьових та 1 кромкова.

2-й ряд пров’яжи лицьовими петлями. Усього таких рядів має бути 10.

Нижня частина:

1-й ряд: кромкова петля, 2 разом лицьові, 29 лицьових, 2 разом лицьові, 3 лицьові, 2 разом лицьові, 3 лицьові петлі. Далі 2 разом лицьові, 29 лицьових, 2 разом лицьові петлі.

2-й ряд підошви в’яжі петлями лицьовими до кінця ряду.

3-й ряд: кромкова, 2 разом лицьові петлі, 28 лицьових, знову 2 разом лицьові, 2 лицьові, 2 разом лицьові, ще 2 лицьові, знову 2 разом лицьові, 27 лицьових і 2 разом лицьові петлі, остання кромкова.

4-й ряд пров’язуємо лицьовими петлями остаточно ряду, крім кромочних петель.

5-й ряд: кромкова, 2 разом, 26 лицьових, 2 разом, 1 лицьова, 2 разом, 1 лицьова, 2 разом, 26 лицьових, 2 разом лицьові та кромкова петлі.

6-й ряд в’яжемо лицьовими петлями.

7-й ряд – лицьовими петлями.

8-й ряд: кромкова, 27 лицьових петель. 

Зрештою, на кожній зі спиць по 28 петель, їх можна з’єднати. Перед цим потрібно відзначити 60 см нитки та відрізати її. Дві половинки п’яти з’єднайте потайним швом.

Ось таке тепленьке та комфортне диво ви отримаєте в результаті. Не полініться спробувати, навіть якщо ніколи досі не тримали спиці в руках. Саме заняття відволіче вас від буденності, а готовий виріб зігріє в холодну пору. Тож поєднуйте корисне з потрібним! 

А ви вмієте в’язати?

Що вам уже вдалося створити власноруч?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector