Які генетичні риси дитина успадкує від батька? А які від матері?

Генетична спадковість – потужний фактор, що впливає на наше життя. Вилита мама “або” викапаний батько” – часто ми можемо почути ці фрази, говорячи про зовнішність дитини. Природа розпорядилась так, що дитина успадковує гени обох батьків, але певні якості він переймає виключно від свого тата.

Ось, які гени батька найчастіше передаються дитині:

1. Стать майбутньої дитини

Народження хлопчика чи дівчинки, залежить тільки від батька. Від своєї матері дитина завжди отримує Х-хромосому, а від батька – Х-хромосому, що означає, що це буде дівчинка або Y-хромосому, що означає, що це буде хлопчик.

2. Генетика психічного здоров’я

Хоча обоє батьків можуть передавати психічні розлади своїм дітям, існують певні діагнози, які з більшою ймовірністю будуть передаватися від батька до дитини, особливо, якщо батько старший. Серед психічних захворювань, які найчастіше передаються від батька їх дітям – шизофренія та синдром дефіциту уваги.

3. Ріст

Існує цілий ряд формул, що дозволяють передбачити, якого зросту буде ваш хлопчик або дівчинка в дорослому віці, але, найбільш точним показником того, якого зросту буде ваш малюк є – ріст батька. Якщо батько дуже високий і ставний, швидше за все, його діти будуть такими ж, або трохи нижчими, якщо мати низенького росту.

4. Криві зуби

Коли справа доходить до наших зубів, і особливо проблем, які у нас можуть виникнути, все це спадкове. Якщо у тата дитини погані зуби, є ймовірність, що дитина виросте, і йому доведеться відвідувати стоматолога частіше, ніж він хотів би. Однак за карієс відповідають материнські гени.

5. Безплідність

Чоловіки, у яких низька якість сперми, можуть звернутися до екстракорпорального запліднення, щоб допомогти їм зачати дитину. Проте, дослідження, пов’язані з екстракорпоральним заплідненням, показують, що чоловіки, які мають проблеми зі спермою, можуть переносити свою боротьбу з безпліддям на своїх синів.

6. Проблеми з серцем

Генетики вже давно довели: серцево-судинні захворювання передаються у спадок. Вважається, що якщо у батька існують серцеві захворювання, то дитина ризикує отримати в спадок ці ж патології у 25% випадків, а на думку деяких фахівців – до 50%. Решта 50% залежать від зовнішніх причин: способу життя, харчування, звичок.

7. Колір очей

Коли справа доходить до генів, вони можуть бути як домінантними, так і рецесивними. Деякі гени, такі як карі очі, є домінуючими, тоді як блакитні очі, наприклад, рецесивні. Швидше за все, дитина буде мати колір очей більш домінуючого гена. Якщо у тата карі очі, у дитини, скоріш за все, будуть також карі очі.

Як бути з інтелектом ?

Генетики стверджують – інтелект передається від матері. Після масштабних генетичних досліджень, вияснилось, що саме гени матері відповідають за розвиток кори головного мозку, іншими словами за інтелект.

У матерів більше шансів передати у спадок гени, що відповідають за розумові здібності, оскільки ці гени зчеплені з Х-хромосомою, яка у жінок представлена у двох копіях, в той час, як у чоловіків – в одній.

Висновки для чоловіків:

Щоб визначити приблизні розумові здібності свого сина, потрібно уважно поглянути на батька своєї дружини. Наприклад, якщо він академік, то ваш син буде теж досить розумним.

Ваша донечка отримує від вас половину вашого розуму та одночасно дурості. Інтелектом вона буде більше подібна на вас, а ось її син набуде всі ваші розумові здібності.

Висновки для жінок:

Син генетично буде копією вашого чоловіка. Якщо у вас народиться донечка, то по вихованню буде я ви, але, що стосується розуму – як її батько. ЇЇ сини точно будуть копіями вашого чоловіка!

Генетика – дуже непередбачувана річ, але водночас шалено цікава !

А які риси успадкували ваші діти ?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector