Які правила етикету потрібно знати назубок

Правила, як відомо, створені для того, щоб їх порушувати. Однак є й такі, які все ж слід дотримуватися. Наприклад, етикет.

Особливо, якщо йдеться не про звичні посиденьки в комфортному сімейному колі, а про світський захід. Сьогодні ми з вами ділимося основними та базовими правилами етикету, які не дадуть вам осоромитися на корпоративах чи інших заходах. 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗА СТОЛОМ

1. Сумку потрібно носити у лівій руці та вішати на ліве плече. Сумка не повинна вам заважати вітатися з іншими присутніми. 

2. Ніколи не викладайте не стіл особисті речі: ключі, гаманці, окуляри, рукавички та іншу фурнітуру. Це ж стосується у смартфону. Зараз дуже поширене явище, коли співрозмовник під час трапези постійно сидить в соціальних мережах. Це може образити. 

3. Не забувайте про столові прилади. Вони також несуть певний зміст, тому їх потрібно правильно розташувати. Саме так офіціанти розуміють, що їм слід робити далі. 

4. Насправді, за правилами етикету не можна чокатися келихами. Просто достатньо підійняти келих до рівня очей та кивнути головою. 

5. Якщо за столом у вас впала серветка, то ви підіймаєте її самостійно, а от якщо це столовий прилад, то слід просити допомоги у офіціанта.

6. Не варто допомагати офіціантові в ресторанах. Це лише заважає йому виконувати свою роботу. 

7. Те ж стосується, якщо ви гостюєте у когось вдома. Гості не повинні допомагати господині, хоча і можуть запропонувати допомогу. Господиня повинна подякувати тобі і відмовити.

Пошепки

8. Чайною ложкою розмішують цукор та ставлять на блюдце. Залишати її в склянці не слід. 

9. Не забувайте, що прилади ні в якому разі, якщо ви ними вже користувалися, не можна класти на стіл. Тільки на тарілку, в не залежності будете ви ними ще користуватися чи ні.

10. Розчісувати, поправляй макіяж і спилювати поламаний ніготь тільки в дамській кімнаті! Не варто пудрити носик за столом, навіть якщо це вишукана пудра Chanel.

11. В дивній ситуації, коли ви щось наплутали, вибачатися потрібно один раз. Не потрібно це повторювати, а тим паче згадувати цілий вечір.

12. Якщо це побачення в ресторані, то саме жінка вирішує, коли вечеря закінчена.

13. Кашляти потрібно в ліву руку. У суспільстві права рука вважається соціальною, тоді як ліва рука – особистою. Ми найчастіше використовуємо праву руку для соціалізації з іншими, тому кашляти, прикриваючи рот правою рукою, – це порушення правил. 

14. Якщо чоловік запрошує даму в ресторан та промовляє «Запрошую тебе повечеряти»  це апріорі значить «Я оплачую». Якщо ж ви чуєте розслаблено-доброзичливе «А сходімо в ресторан», це означає, що кожен платить сам за себе.

15. На початку заходу завжди потрібно вітатися з усіма присутніми на вечірках, офіціантами й адміністраторами. А в кінці вечора завжди виявляй слова подяки господині, офіціантові або винуватцеві торжества.

Ви дотримуєтеся правил етикету?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector