Якщо хочеш мати ворогів, позич родичам гроші

Питання, над яким, напевне, замислювалася більшість: брати в борг у родичів чи краще в чужих людей? І справді, хто ж його знає, з ким проблем буде менше. Це тільки на перший погляд рідня дорівнює безпека. Ми думаємо, що ніхто з нас не братиме відсоток та й з терміном можна потягнути. Втім, проблеми приходять звідти, звідки їх чекаєш найменше. Через таку невеличку позику рідні потім сідають тобі на шию.

Пані Софія не з чуток знає, що це означає і вирішила поділитися своєю історією з нами. Гадаємо, що після її повчальної історії хтось навряд чи захоче ще раз брати гроші у своїх родичів.

Як правильно позичати гроші? Як правильно давати у борг? Коментує психолог

Моя старша сестра Богдана швидко, проте успішно вийшла заміж. У шлюбі питання фінансової скрути було їй невідомим. Про ці проблеми вона могла навіть не думати. У її чоловіка власний бізнес, тож з достатком усе гаразд.

Я молодша за Богдану ні 8 років. Зараз їй уже 45. Втім, діток у неї і досі немає. Тому останнім часом вона їздить по дитячих будинках. Нам нічого не каже, але я впевнена, що Богдана має намір когось всиновити. 

Допомагає сестра і батькам. Бо має таку змогу. Комуналка, продукти і навіть відпочинок – усе це дістається їм коштом старшої доньки.  Богдана у мене щедра і в біді нікого не кине. У цьому я була переконана твердо.

У мене ж теж особисте життя склалося, хоч і не так успішно. Зате з дітками пощастило. У мене їх аж троє. Тіснимося всі у старенькій 2-кімнатній квартирі. Не пахне навіть моє життя нічим прекрасним, але й скаржитися гріх. Є куди гірші ситуації. З хорошого – пощастило мені з чоловіком. Він у мене дуже поблажливий. А, зрештою, з іншим я б і не вжилася.  

Останнім часом ми сильно економимо. Фінансів, чесно кажучи, не вистачає

Минулоріч навіть довелося зичити гроші. Звернулася я, звичайно ж, до сестри. Взяла у неї 1000 доларів. Пообіцяла віддати частинами упродовж року. Тому щомісяця скидала їй на карту узгоджену суму. Проблем не було, аж доки чоловіка не скоротили на роботі.

Виплатити сестрі залишалося 200 доларів. Чоловік і справді старався знайти підробіток або нову роботу, але з карантином це не дуже вдається. Втім, жити на щось треба. Тому про борг сестрі я навіть забула. А взагалі я чомусь була переконана, що Богдана залишить ці гроші нам, бо знає у якому скрутному ми зараз становищі. 

Де в Україні найвищі зарплати: інфографіка – Новий Погляд

Втім, достатньо було один місяць не скинути їй гроші на картку, як вона вже взялася за телефон. Нагадує мені, що минув рік і час уже віддати позичене. Я дуже здивувалася. Не очікувала від неї подібного. Та й взагалі, звідки я візьму їй гроші?

І взагалі на місці Богдани я б ніколи не зажадала забирати останні копійки в рідної людини. Вважаю, що це дуже підло. У Богдани і так з грошима все гаразд. Вона ні в чому собі не відмовляє. Невже ці 200 доларів грають якусь роль і можуть кардинально змінити її життя? А ось мені з дітьми можуть. Мені вже чоловіка жаль, який вдома через роботу майже не буває, аби виплатити той борг.

Тепер навіть спілкуватися із сестрою не хочеться. Я дуже сильно образилася на неї.

Виплата монетизованих субсидій пенсіонерам здійснюватиметься одночасно з  виплатою пенсій - Головне управління Пенсійного фонду України в  Чернівецькій області

Зрештою, позичаючи гроші, Софія повинна була розуміти, що вона взяла їх не просто так. Та й, направду, хто ж знає, як там ідуть фінансові справи у самої Богдани. А з іншого боку, відбирати у рідної сестри останню копійку, також не варіант. До того ж у тієї маленькі діти й працює тільки чоловік.

А ви як гадаєте?

Хто помиляється в цій ситуації?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector