Якщо хочете бути щасливі, припиніть “лагодити” токсичні стосунки

Чомусь інстинкт самозахисту не завжди спрацьовує, коли людина перебуває в токсичних стосунках. Інколи ми просто знову і знову повертаємося туди, де нам завдають болю. І, здавалось, розуміємо всю абсурдність ситуації, навколо всі просто кричать нам про те, що слід змінити своє життя… але згодом і вони втомлюються це робити й просто знизують плечима й відходять в сторону.

Навіщо постійно ризикувати своїм життям? Бути поруч з тими, хто нас зневажає, не розуміє, не цінить? 

Чомусь люди не втрачають надію, що зможуть полагодити цей “човен”, який вже давно потопає. Щира віра в те, що цього разу буде краще, просто змушує дивитися на світ через рожеві окуляри. Однак тут є один нюанс – будь-які токсичні стосунки з’являються тоді, коли ми дозволяємо їм нас поглинути.

Якщо чоловік випиває – його потрібно виправити й допомогти кинути шкідливу звичку. Потрібно й надалі прислуговувати токсичним батькам, які постійно принижують. Треба краще працювати і краще себе вести, краще терпіти – можливо, тоді начальник не буде таким злим й навіть підвищить зарплату. 

Коли люди нарешті зрозуміють, що вони нікому нічого не зобов’язанні. Ми не повинні спілкуватися з тими, хто завдає нам болю та страждань, ми не повинні терпіти й обурюватися після кожної неприємної ситуації – можна просто піти.

Саме так людина найкращим чином демонструє любов до себе. Навчіться давати відсіч тим, хто вас ображає, не терпіть зверхнього ставлення, тоді вас й почнуть цінити значно більше. Але чому люди продовжують перебувати в стосунках, які їх просто знищують?

Вони вірять в свої сили і думають, що зможуть когось змінити. Докладають багато зусиль, щоб життя повернулося в нормальне річище, для них кожен день – це боротьба, страждання, адже вони вірять, що в кінці на них чекає солодка перемога.

Є тільки два способи це припинити. Людина просто вигорить зсередини, у неї не буде сил іти далі, вичерпається вся енергія та здоров’я. Тоді без ресурсів вона стане просто нікому не потрібною. Або відбудеться усвідомлення – ніякої провини і відповідальності немає. Інші люди поводяться так, як вважають за потрібне. Ніщо не може змінити людину, поки вона цього свідомо не захоче. 

Важливо, щоб другий спосіб прийшов значно швидше, ніж перший.

Ви колись перебували в токсичних стосунках?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector