Якщо ви відчуваєте постійну втому, слабкість, погіршення пам’яті – винен дефіцит цього вітаміну!

В12  — надзвичайно важливий вітамін, дефіцит якого в крові мають негативний вплив на психологічне та емоційне здоров’я. Нестача вітаміну зазвичай спровокована неправильним харчуванням, хронічними захворюваннями, які спричиняють погане всмоктування корисних речовин, кишкові паразити та інші чинники.

Особливо від дефіциту вітаміну В12 страждають люди, яким вже давно за 40. Статистика каже, що серед молоді Європи на дефіцит вітаміну В12 страждає всього 2-5%. А ось що стосується літніх людей, їх відсоток набагато вищий — 10-30.

Вітамін В12 надзвичайно важливий для нашого організму, він бере участь в синтезі ДНК, творені нервових та кров’яних клітин, забезпечує нормальне функціонування мозку та підтримує імунну систему. Дефіцит вітаміну В12 може викликати серйозні захворювання крові і неврологічні проблеми.

Зараз ми вам розповімо про основні симптоми, які можуть вказувати на дефіцит вітаміну В12.

Незрозуміла втома

Постійне відчуття втоми, навіть після сну може свідчити про нестачу цього вітаміну. Якщо ви спите достатню кількість годин і прокидаєтеся втомленими, слід перевірити своє здоров’я. Через дефіцит В12 в організмі не виробляється достатня кількість червоних кров’яних клітин, які забезпечують постачання кисню в клітини по всьому тілу. Таке кисневе голодування призводить до постійного відчуття втоми. 

Запаморочення

Якщо ваш організм не отримує достатню кількість B12, то ви можете відчувати легке запаморочення, також може бути потемніння в очах, особливо коли ви підіймаєтеся в гору з положення сидяче.  Річ у тому, що ціанокобаламін, або ж В12, сильно впливає на мієлінову оболонку нервів. Якщо організму його не вистачає, нерви можуть пошкоджуватися. В результаті ми отримуємо часті запаморочення і можливо навіть повну втрату координації.

Забудькуватість

Через пошкодження нервів  ще може виникати і забудькуватість, якщо ви часто забуваєте речі, вам важко сконцентрувати свою увагу, можливо у вас низький рівень вітаміну В12. Пам’ять покращиться, як тільки ви заповните дефіцит. 

Поколювання в кінцівках

Кисневе голодування призводить до відчуття поколювання в кінцівках, а іноді й по усьому тілу. Нечутливість або відчуття електричних ударних хвиль можуть бути викликані пошкодженням нервів.

М’язова слабкість

Як ми вже говорили ціанокобаламін несе в собі великий вплив на нашу нервову систему. Саме тому, ви можете постійно відчувати втому і навіть м’язову слабкість. Загалом тіло стає млявим.

Щоб наповнити організм вітаміном В12, потрібно вживати продукти тваринного походження, такі як м’ясо, молочні продукти, яйця, молюски та ракоподібні.

Ви спостерігаєте в себе схожі симптоми?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: